به گزارش نیویورک پست، اداره بازرسی نیویورک در تازه‌ترین گزارش خود، عملکرد نیروهای پلیس این شهر را در برخورد با اعتراضات ضدنژادپرستی که اوایل سال میلادی جاری در واکنش به قتل «جورج فلوید» سیاه‌پوست آغاز شد؛ زیر سوال برد.

گفته می‌شود که پلیس نیویورک برای کنترل معترضان به زور مفرط متوسل شده و از تفکیک قائل شدن میان انواع معترضان عاجز بوده است.

البته در این گزارش یکصد صفحه‌ای، به اتهامات فردی نیروهای پلیس اشاره نشده و بیشتر به ضعف سیستماتیک قوه مجریه پرداخته شده است.

این گزارش، بازداشت‌های گسترده، استفاده از اسپری فلفل و دیگر اقدامات بازدارنده را نشانه ضعف پلیس در اتخاذ برخورد مناسب با معترضان و همچنین نادیده گرفتن حق آنها برای تجمع مسالمت‌آمیز عنوان کرده است.

این در حالی است که با شکل‌گیری جنبش جان سیاه‌پوستان مهم است و تشدید درگیری‌ها میان معترضان و پلیس، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا به گارد ملی متوسل شد و حتی تهدید کرد که ارتش را نیز برای سرکوب مردم به خیابان‌ها خواهد فرستاد.

برخورد بد نیروهای امنیتی و کاخ سفید با معترضان، بازتاب جهانی زیادی داشت و نژادپرستی سیستماتیک در آمریکا را بیش از پیش، برجسته کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند