وزیر خارجه ایالات متحده پس از تماس با یک شخص مبتلا به کرونا به قرنطینه رفته است کاربران اینترنت در چین معتقدند قرنطینه پمپئو و شمار دیگری از مقام های آمریکا از جمله مسئولان کاخ سفید تاوان تحقیر  اقدامات علمی برای پیشگیری از همه گیری در دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا است که باعث شده است اکنون ۱۷ میلیون نفر در آمریکا به این ویروس مبتلا شوند.  

روزنامه گلوبال تایمز چین روز شنبه در گزارشی نوشت: دولتمردان آمریکا بی توجهی های زیادی به دستاوردهای علمی در ارتباط با مهار کرونا نشان دادند وزیر خارجه آمریکا از جمله همان کسانی است که در این مسیر ضد علمی حرکت می کردند و مسایل دیگر را در ارجحیت قرار دادند.

در این گزارش آمده است از دیدگاه بسیاری از کاربران اینترنت در چین، این افراد به خاطر منافع سیاسی خود و بدون توجه به زندگی مردم در آمریکا در همه حال به دنبال اقداماتی علیه چین بودند و دایما تلاش می کردند ویروس کرونا را به موضوعی سیاسی تبدیل کنند. بی آنکه در اندیشه مهار آن باشند.

روزنامه ارگانی حزب حاکم چین خاطر نشان کرد که مقام های آمریکا ظاهرا غافل از این بوده اند که ویروس سیاسی هنگام مواجهه با ویروس کرونا شکننده به نظر می رسد.

آمارهای منتشر شده در رسانه های چین نشان می دهد که از سه ماه قبل تاکنون نزدیک به ۵۳ نفر از مقام های کاخ سفید و شماری از اعضای ستاد انتخاباتی ترامپ به کرونا مبتلا شده اند.  

تارنمای ویبو که توییتر چین محسوب می شود هم در مطلبی نوشت: خبر قرنطینه شدن وزیر خارجه آمریکا بیش از ۱۴۰ میلیون بازدید کننده از زمان انتشار داشته است.

در این گزارش آمده است: بسیاری از شهروندان چین معتقدند که پمپئو آخرین مقام برجسته کاخ سفید نیست که با خطر ابتلا به کرونا روبرو می شود مگر اینکه آمریکا شیوه های خود را در مقابله با همه گیری تغییر دهد این کار باید از کاخ سفید شروع شده و در سراسر کشور انجام شود.  

گزارش تلویزیون مرکزی چین هم حاکی است که روز پنجشنبه در آمریکا حدود ۲۰۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شده و سه هزار نفر هم جانشان را از دست داده اند شمار مبتلایان در این کشور تا کنون به ۱۷ میلیون نفر و متوفیان نیز به ۳۰۰ هزار نفر رسیده است.  

بنا به این گزارش ایالات متحده از روز دوشنبه واکسیناسیون ملی را آغاز کرده است کارکنان بخش های مراقبت های بهداشتی و افراد مسن اولین افرادی هستند که واکسن دریافت می کنند.

گلوبال تایمز چین نوشته است امروز آمریکا بهای نادیده گرفتن و بی توجهی به اقدامات لازم برای مهار کرونا و مقابله با همه گیری را می پردازد و وزیر خارجه آن کشور نیز تاوان همین راهبرد را پس می دهد.

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند