به گزارش خبرگزاری فرانسه، در اکتبر گذشته، ویکتور گورس، یک هکر هلندی که دولت هلند او را "یک هکر بااخلاق" می‌نامد، موفق شد رمز ورود حساب کاربری توییتر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را کشف کند و به حساب او متصل شود.

دولت هلند همچنین توضیح داد: "پس از وارد شدن به حساب توییتری ترامپ، این مرد هلندی ۴۴ ساله تلاش کرد با مقامات آمریکایی در تماس باشد تا آسیب پذیری دسترسی به حساب رئیس جمهوری آمریکا را به آنها اطلاع دهد و پس از معرفی خودش، راهکارهایی برای افزایش امنیت حساب ترامپ ارائه داده است".

البته، ظاهراً حدس زدن رمز حساب کاربری ترامپ چندان مشکل نبوده چرا که وی از مخفف انگلیسی شعار انتخاباتی خود مبنی بر اینکه "عظمت را دوباره به آمریکا برگردانیم" استفاده کرده بود. به این ترتیب، رمز حساب کاربری ترامپ دست‌کم تا تاریخ ۱۶ اکتبر گذشته، مگا ۲۰۲۰ (MAGA۲۰۲۰) بوده است.

شایان ذکر است که هم کاخ سفید و هم توییتر وقوع چنین اتفاقی را تکذیب می‌کنند.

در هلند اقدامات هکری مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند درحالیکه برخی از اقدامات هکری همچون فعالیت  ویکتور گورس ممکن است پیگردی نداشته باشند، چراکه دادستانی عمومی هلند اعلام کرد که در حقیقت این هکر به حساب توییتر دونالد ترامپ دسترسی پیدا کرده است، اما به "معیارهای تدوین شده توسط قانون قضایی" احترام گذاشته و پستی که خود را به عنوان رئیس جمهوری آمریکا اعلام کند، منتشر نکرده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند