خبرگزاری اسپانیایی افه و نشریه لاوانگواردیا مادرید ، برای بازتاب بیانات حضرت آیت الله خامنه ای، تیتر زدند: خروج ترامپ [از قدرت] به دشمنی آمریکا پایان نخواهد داد.

این رسانه های اسپانیایی در ادامه آوردند: رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه گفت که خصومت آمریکا علیه ایران با پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ خاتمه نخواهد یافت و به دولت کشورش توصیه کرد که به خصومت آمریکا و اروپا اعتماد نکند.

دو رسانه مادرید به نقل از سخنان رهبر معظم انقلاب آوردند: دیدید که آمریکای [دولت] ترامپ و بایدن با شما چه کرد. دشمنی ها فقط از جانب ترامپ نیست که با رفتنش پایان پذیرد؛ آمریکای [دولت] اوباما هم مرتکب شرارتهایی علیه شما و ملت ایران شد.

افه و لاوانگواردیا همچنین در انعکاس بخش دیگری از بیانات معظم له نوشتند: برای حل مشکلات مردم و آینده کشور، به وعده های دیگران اعتماد نکنید زیرا این وعده ها از جانب خوبها نیست بلکه از جانب ستمکاران است و نباید دشمنی های آنها را فراموش کنید.

این رسانه های اسپانیا در انعکاس موضع حضرت آیت الله خامنه ای در قبال کشورهای اروپایی که توافق هسته ای را امضا کرده اند (آلمان، فرانسه و انگلستان) اما با فشارهای ایالات متحده به تعهدات خود عمل نکردند، به نقل از ایشان آوردند: "سه کشور اروپایی نیز سوءنیت شدید، حرص و آز و نفاق و دورویی از خود نشان دادند.

این دو رسانه همچنین با انعکاس تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر ضرورت "حفظ اتحاد ملی" و قوی شدن در همه زمینه ها از جمله اقتصاد، علوم، فن آوری و دفاع، به نقل از ایشان افزودند: "تا زمانی که ما قدرتمند نباشیم، دشمنان حرص و آز، تهاجم و تجاوز را کنار نخواهند گذاشت.

رسانه های اسپانیا از اطمینان بخشی معظم له درباره گرفتن انتقام ترور سردار شهید سلیمانی سخن به میان آورده و با اشاره به سخنان ایشان نوشتند: قطعا آمران و عاملان ترور شهید سپهبد سلیمانی مجازات خواهند شد.

این دو رسانه اسپانیا در پایان پس از اشاره به خروج یکجانبه ترامپ از توافق هسته ای و اعمال تحریم های سخت تر، درباره ورود جو بایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا نوشتند: دولت ایران امیدوار است دولت جدید آمریکا به تعهدات خود در چارچوب برجام برگردد و تحریم ها را لغو کند.

بخش اسپانیولی سوئیس اینفو نیز با اشاره به توصیه جدی رهبری به عدم اعتماد به دشمن به انعکاس بیانات ایشان پرداخت و با اشاره به سخنان معظم له، تشریح کرد که این دشمنی فقط از سوی دولت ترامپ نبود که به زعم برخی با رفتن او تمام شود، بلکه دولت اوباما هم نسبت به ملت ایران دشمنی نشان داده بود.

این رسانه سوئیسی بلافاصله این جمله را نوشت که بایدن در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، معاون اول او و نفر دوم امریکا بود.

سوئیس اینفو در ادامه به نقل اظهارات چندی پیش حسن روحانی رئیس جمهوری ایران پرداخت که از رفتن ترامپ به عنوان بی قانون ترین … و قاتل میلیونها ایرانی با تحریم دارویی ایران ابراز خوشحالی کرده بود.

بخش اسپانیایی تی آر تی ترکیه نیز به بیانات رهبر انقلاب در جمع خانواده شهید سپهبد سلیمانی اشاره کرد و با برجسته کردن بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره انتقام حتمی از قاتلان سردار شهید سلیمانی به نقل از ایشان نوشت: حضور میلیون ها نفر در مراسم تشییع جنازه سلیمانی در عراق و ایران اولین سیلی سخت به ایالات متحده بود. قویتریت سیلی پیروزی نیروی معنوی و اخراج ایالات متحده از منطقه خواهد بود. قاتلان سلیمانی و کسانی که دستور حمله را داده اند مجازات خواهند شد و یقینا انتقام در زمان مقرر گرفته خواهد شد.

این رسانه در ادامه به شکل خلاصه بخش های مهم دیگری از بیانات ایشان را آورد: شما دیدید که آمریکای ترامپ و اوباما چه کردند: دشمنی فقط مختص آمریکای ترامپ نیست و پس از رفتن او نیز پایان نخواهد یافت. آمریکای اوباما هم با مردم ایران بد رفتار کرد. سه کشور اروپا نیز ریاکاری خود را نشان دادند.  

تی آر تی همچنین درخصوص رفع تحریم ها به نقل از حضرت آیت الله خامنه ای نوشت: تحریم ها علیه ایران افزایش یافته در حالی که باید در سال ۲۰۱۵ به طور کامل برداشته می شدند.اگر بتوان تحریم را رفع کرد، حتی یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم، اگرچه اکنون چهار سال است که تأخیر شده است.

اینفوبائه و تلام آرژانتین و دیگر رسانه های اسپانیایی زبان اروپا و آمریکای لاتین در گزارش هایی مشابه، بیانات روز چهارشنبه رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره موضوعات مختلف از جمله شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، دولت آینده آمریکا و بی اعتمادی ایران به واشنگتن به دلیل سیاست های خصمانه آن کشور را به طور گسترده ای بازتاب دادند.

این مطلب برایم مفید است
66 نفر این پست را پسندیده اند