تلاش های ترامپ برای به جریان انداختن پرونده ادعای تقلب در انتخابات و تحقیقات در مورد پسر بایدن در حالی مطرح می شود که ویلیام بار در روزهای گذشته از مقام وزارت دادگستری دولت و دادستان کل آمریکا کناره گیری کرد.

طبق قوانین وزارت دادگستری آمریکا ، بازرسان ویژه باید توسط دادستان کل انتخاب شوند و هم اکنون با کناره گیری بار، ترامپ «جف روزن» معاون وزارت دادگستری را بعنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

برکناری بار از وزارت دادگستری در حالی توسط ترامپ صورت گرفت که وی پیش‌تر گفته بود که شواهدی درباره ادعاهای تیم ترامپ مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مشاهده نکرده است.

این اظهارات موجب خشم ترامپ شده بود. ترامپ همچنین از اینکه وزارت دادگستری پیش از انتخابات از اعلام تحقیقات در مورد فعالیت‌های مالی «هانتر بایدن» پسر جو بایدن رئیس جمهوری منتخب خودداری کرده بود، خشمگین بود.

منابع آگاه به سی ان ان اعلام کردند که بعد از کناره گیری بار، اگر روزن از تعیین بازرسان ویژه ترامپ سر باز زند، رییس جمهوری آمریکا وی را نیز اخراج خواهد کرد.

به گزارش وال استریت ژورنال، ترامپ علاوه بر ورود به تعیین بازرسان ویژه در حال بررسی اخراج اعضای اضافی دولت خود است و لیست بلندی از درخواست های عفو را مورد بررسی قرار می دهد.

این مطلب برایم مفید است
596 نفر این پست را پسندیده اند