در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۱۳میلیارد و ۴۳۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش ۱۳هزار و ۸۶۶میلیارد تومان در یک میلیون و ۷۱۳ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۴هزار و ۸۷۰واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۱۳هزار و ۴۵۴واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر و معدنی و صنعتی چادرملو با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 3888واحد، کل (هموزن) 4619واحد، قیمت (هموزن) 3024واحد، آزاد شناور 18037واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به‌ترتیب 9120 و 36286واحد افت کردند.

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 284میلیون ورقه به‌ارزش 19هزار و 047میلیارد تومان در 768هزار نوبت، آیفکس 32واحد افت کرد و در ارتفاع 18 هزار و 913واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی صنعتی مینو، بانک دی و پتروشیمی تندگویان

 شد و در مقابل شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند