در معاملات روز سه‌شنبه شاخص کل افت ۵۵ هزار و ۷۸۲ واحدی داشت و به رقم یک میلیون و ۴۲۸ هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با کاهش ۱۰ هزار و ۷۵۲ واحد در رقم ۴۴۱ هزار و ۱۳۵ واحد ایستاد. ۴۱۶ نماد بازار سهام معادل ۸۸ درصد کاهش قیمت داشتند و تنها قیمت سهام ۸ درصد نمادها افزایش یافت.

یکی از رکوردهای روز سه‌شنبه مازاد عرضه ۴ هزار و ۷۹۸ میلیارد تومانی بود که بیشترین رقم از ۱۸ آبان ماه به این سو است. برای دومین روز پیاپی، در پایان معاملات میزان عرضه‌ها از تقاضاها بیشتر بود. اما اتفاق مهم دیروز خروج سهام‌داران حقیقی از بازار بود. خروج هزار و ۷۰۹ میلیارد تومان پول حقیقی سومین خروج تاریخی بورس تهران است. علاوه بر این، معامله‌گران حقیقی بیشترین سهم را از فروش‌های بازار داشتند. دیروز ۹۰ درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و ۱۰ درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد. همچنین ۵۶ درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و ۴۴ درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «شور حقیقی های بورس فروکش می کند؟» بخوانید.

معرفی و تحلیل گروه روانکار در بورس در اکوایران

به گزارش اکوایران، روانکار به موادی اطلاق می‌شود که با توجه به ویژگی‌هایی که دارند برای جلوگیری از اصطکاک و سایش متحرکی بر روی متحرک دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. بعد از اردیبهشت نود و هشت، در آبان ماه امسال دستور برای افزایش نرخ این گروه صادر شد. در حال حاضر تنها چهار شرکت روانکار در بورس فعالیت می کنند.

در برنامه دیده بان بورس اکوایران، به همراه کارشناس برنامه رویا ذبیحی به بهانه افزایش نرخی که داشتند، به بررسی و تحلیل این گروه پرداخته ایم.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند