شبکه کان اعلام کرد که بنی گانتس، وزیر جنگ و نخست وزیر تناوبی رژیم صهیونیستی اندکی پس از انتصاب جانشین یوسی کوهن که از سال ۲۰۱۶ ریاست جمهوری موساد را در اختیار دارد ، تلفنی با نتانیاهو صحبت کرد.

در طی این تماس ، گانتس خشم خود را از نتانیاهو ابراز کرد. به گفته منابع نتانیاهو این بار نیز خودسرانه عمل کرده و تصمیم خود را قبل از اعلام به گانتس اطلاع نداده بود.

گانتس علاوه بر وزارت جنگ اسرائیل، نخست وزیر علی البدل است و قرار است هرکدام به نوبت ۱۸ ماه نخست وزیر شود.

سه شنبه نتانیاهو از انتصاب رئیس جدید موساد خبر داد که انتظار می رود کار خود را در ماه ژوئن آینده آغاز کند.

منابع عبری ضمن ممانعت از اعلام اسم رئیس جدید موساد از نماد "D" استفاده و اعلام کردند که نام وی هنوز محرمانه است و تا پس از تأیید کمیته گلدبرگ (کمیته مشورتی برای تعیین کارمندان ارشد ایالتی) در مورد انتصاب وی ، فاش نخواهد شد.

اختلافات بین نتانیاهو و گانتس در چند وقت اخیر افزایش یافته است و ناظران می گویند که دولت آنها آخرین روزهای خود را سپری می کند.

 ۲ دسامبر ، حزب "آبی و سفید" به ریاست گانتس علی رغم درخواست نتانیاهو به پیش نویس قطعنامه انحلال کنست (پارلمان) رأی داد. مخالفان در آن زمان لایحه را در اعتراض به عملکرد نخست وزیر بنیامین نتانیاهو و ارائه کیفرخواست فساد علیه وی ارائه کردند.

همچنین اختلاف نظر عمیقی بین نتانیاهو و گانتس در مورد تصویب بودجه وجود دارد. در بیست و سوم ماه جاری میلادی مهلت تعیین شده برای ارائه بودجه جهت رای گیری و تصویب در کنست به پایان می رسد. اگر بودجه تا تاریخ تعیین شده ارائه نشود ، کنست  منحل و انتخابات طی ۳ ماه از آن تاریخ برگزار می شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند