علی بابایی کارنامی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد جلسه امروز (سه‌شنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: برنامه امروز کمیسیون بررسی وضعیت بودجه پیشنهادی دولت برای بنیاد شهید و بسیج مستضعفان بود. نمایندگان پیرامون میزان بودجه و راهکارها برای افزایش آن در سال ۱۴۰۰ گفت‌وگو کردند. لایحه بودجه دولت برای بنیاد شهید ۲۹ هزار میلیارد پیشنهاد کرده و این در حالی است که سقف بودجه بنیاد شهید در سال ۹۹، ۳۲ هزار میلیارد بوده است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی با اشاره به وظیفه دولت در قبال مستمری‌بگیران بنیاد شهید مثل جانبازان و خانواده‌های شهدا گفت: به نظر من بودجه بنیاد شهید نباید کمتر از ۳۵ هزار میلیارد باشد. در عین حال ما از خود بنیاد شهید توقع داریم چراکه شرکت‌ها و زیرساخت‌های زیادی دارد که می‌تواند به شکل فعالی در جهت توسعه اقتصاد مردمی گام بردارد. به هر حال به نظرم دولت باید همت بیشتری برای بودجه بسیج مستضعفان و بنیاد شهید می‌کرد. مردم از مجلس توقع دارند که این بودجه اصلاح شود.

نماینده مردم ساری در مجلس در مورد بودجه بسیج مستضعفان گفت: ما باید بندها و ردیف‌هایی مشخص کنیم تا خدایی ناکرده دولت‌ها با نگرش سیاسی با بسیج برخورد نکنند. بسیج سازندگی برای آبادانی مناطق محروم نیازمند بودجه بیشتری است. به نظرم بودجه بسیج نباید کمتر از ۳۵ هزار میلیارد باشد.

وی در پایان از مشخص شدن اعضای کمیسیون تلفیق در کمیسیون اجتماعی خبر داد و گفت: سرکار خانم فاطمه قاسم‌پور و آقایان علی‌اکبر بسطامی و مجید انصاری منتخبین کمیسیون اجتماعی برای عضویت در کمیسیون تلفیق انتخاب شدند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند