یکی دیگر از فرهنگیان خوزستانی که شهر اهواز است، ارثیه‌اش را برای ساخت مدرسه به دانش آموزان بخشید.

«صادق نیسی گمراوی» فرهنگی خیری است که با سهم ارث خود برای دانش آموزان اهوازی در کوی شهید مجاهد یک مدرسه سه کلاسه می‌سازد.

وی که سال‌هاست در سنگر تعلیم، انسان‌سازی و تربیت به فرزندان این مرز و بوم درس دوستی، فرهیختگی، ایثار و مهرورزی می‌دهد، امروز این درس‌های تعالی‌بخش را به صورت عملی برایشان معنا بخشید تا در دفترِ مشق آینده‌سازان ایران، مهرِ آسمانی معلمان ِوطن حک شود و برای همیشه به یادگار بماند.

وی پس از معلم خیر اندیمشکی، دومین فرهنگی خوزستانی است که در یک فعالیت خیرخواهانه و انسان دوستانه ارثیه‌اش را صرف نظام تعلیم و تربیت کرد تا همگان بدانند که معلمان این سرزمین همواره در میدان «تعهد، سخاوت و مسئولیت‌پذیری» پیشگام و پیش قدم هستند.

گمراوی در خصوص این اقدامش گفت: همیشه از دیدن مدارس خیر ساز که سرشار از عشقِ نیکوکاران به تحصیل دانش آموزان است، احساس شعف می‌کردم و همیشه در پی فرصتی بودم که در این امر با خیران شریک شوم و سهمی در بارور ساختن دانش و توانمندی فرزندانمان برای ساختن ایرانی سربلند و توسعه یافته داشته باشم.

وی افزود: می دانم که با وجود خیران مهروزی که داریم، نهضت مدرسه‌سازی در کشور ما یک نهضت ادامه‌دار است.

گمراوی ادامه داد: با افتتاح مدارس خیر ساز، دانش آموزان می‌توانند به جای رد کردن مسیرهای طولانی، در فضایی نزدیک از محل سکونت خود صاحب مدرسه شوند و این بسیار خوشحال‌کننده است.

وی بیان کرد: شهر اهواز جمعیت دانش‌آموزی بالایی دارد و این دانش آموزان به مدرسه نیاز دارند تا ضمن بهره‌مندی از یک فضای آموزشی استاندار و ایمن و دسترسی به مدارسی در نزدیکی محل زندگی بتوانند در کلاس‌هایی با تراکم کمتر تحصیل کنند.

گمروای که در کسوت مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز همواره سعی در جذب مشارکت خیران در امر مدرسه‌سازی داشته است، گفت: در مدت فعالیت در این جایگاه تفاهم‌نامه ساخت یک مدرسه ۱۲ کلاسه ویژه دانش آموزان اتباع خارجی، ساخت دو مدرسه ۶ و ۱۲ کلاسه با همکاری سپاه و تفاهم‌نامه ساخت یک مجتمع فنی دخترانه در مسیر اسماعیلیه این ناحیه آموزشی نیز با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد شد که در ۱۳ دی‌ماه در روز سالگرد شهادت سردار سلیمانی کلنگ زنی می‌شود.

به گزارش مهر، کلنگ مدرسه خیر ساز گمراوی روز گذشته با اعتباری بالغ‌بر ۱۰ میلیارد ریال به زمین زده شد که این فرهنگی خیر خوزستانی ۶ میلیارد ریال از هزینه‌های ساخت این مدرسه را تقبل کرد.

این مطلب برایم مفید است
50 نفر این پست را پسندیده اند