سفارت روسیه اعلام کرد، حملات در فضای اطلاعات با اصول سیاست خارجی روسیه مغایرت دارد و رسانه‌های آمریکا بار دیگر اتهاماتی بی‌اساس را درباره حملات هکری روسیه به ارگان‌های دولتی آمریکا مطرح کرده‌اند.

به گزارش «تاس»، این سفارتخانه در صفحه فیسبوک خود نوشت: ما با یکی دیگر از تلاش‌های بی‌اساس رسانه‌های آمریکایی برای مقصر جلوه دادن روسیه در حملات هکرها به نهادهای دولتی آمریکا مواجه شدیم. مسئولانه اعلام می‌کنیم فعالیت‌های مخرب در فضای اطلاعاتی با اصول سیاست خارجی روسیه، منافع ملی و درک ما از روابط بین کشورها در تضاد است. روسیه عملیات تهاجمی در حوزه سایبری انجام نمی‌دهد.

مسکو در ادامه افزود: به علاوه، فدراسیون روسیه به طور فعال توافقات امنیت سایبری دوجانبه و چند جانبه را ترویج می‌کند. از این منظر مایلیم به همکاران آمریکایی خود ابتکار پیشنهادی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در ۲۵ سپتامبر درباره برنامه جامع اقدامات برای احیای همکاری روسیه-آمریکا در حوزه امنیت اطلاعات بین‌المللی را یادآوری کنیم. ما پاسخی از واشنگتن دریافت نکردیم. بسیاری از پیشنهادات دیگر ما برای آغاز گفت‌وگوی سازنده و برابر با ایالات متحده هم بی‌پاسخ مانده است.

خبرگزاری رویترز یکشنبه شب خبر داد که وزارت خزانه‌داری آمریکا هدف حمله سایبری قرار گرفته و هک شده است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند