ترامپ در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» در پاسخ به سوالی درباره حضورش در مراسم تحلیف بایدن گفت: «نمی‌خواهم اکنون در مورد این صحبت کنم که در مراسم تحلیف شرکت می‌کنم یا نه».

رئیس جمهور آمریکا افزود از فردا (دوشنبه) ستاد انتخاباتی او به مطرح کردن ادعای تقلب و اقدامات قانونی دراین‌باره ادامه خواهند داد.

ترامپ افزود با اینکه دیوان عالی آمریکا رسیدگی به پرونده انتخاباتی چهار ایالت کلیدی را رد کرده است، او همچنان چالش‌های جدیدی را علیه نتیجه انتخابات رو خواهد کرد.

او با ادعای پیروزی در ایالات میشیگان، پنسیلوانیا، جورجیا و ویسکانسین گفت: «ماجرا هنوز تمام نشده است. ما ادامه خواهیم داد و پیش خواهیم رفت. پرونده‌های محلی متعددی در دست داریم».

ترامپ با اشاره به تأیید آرای مجمع انتخاب‌کنندگان در روز دوشنبه که پیروز رسمی انتخابات در آن مشخص می‌شود گفت: «ما سرعت خود را تا جایی که بتوانیم بیشتر خواهیم کرد اما فقط می‌توانیم بسیار سریع حرکت کنیم. آن‌ها زمان بسیار اندکی به ما دادند ولی ما مچ آن‌ها را گرفتیم».

وی افزود: «همانطور که می‌دانید، با کلاهبرداری و اضافه کردن به رأی‌های پُستی و انجام خیلی کارهای دیگر که هیچکس حتی باور هم نمی‌کند».

ترامپ باز هم این ادعای تکراری را مطرح کرد که تعدادی رأی به اسم مردگان در صندوق انداخته شده و «ده‌ها هزار برگه رأی» به صورت غیرقانونی ثبت شده‌اند.

او تأکید کرد این یک «انتخابات متقلبانه» بود و مقامات محلی دموکرات، مقامات جمهوری‌خواه را فریب دادند.

ترامپ مدعی شد: «انتخابات تنگاتنگی نبود. به جورجیا نگاه کنید، ما با اختلاف زیاد بردیم. ما در پنسیلوانیا و ویسکانسین با اختلاف زیاد پیروز شدیم. من نگران روی کار آمدن رئیس جمهوری غیرقانونی هستم».

وی در ادامه گفت: «چه بلایی سر این کشور آمده است؟ شبیه کشورهای جهان سومی شده‌ایم».

ترامپ با انتقاد از دیوان عالی آمریکا گفت: «دیوان عالی تنها کاری که انجام داد این بود که بگوید ما هیچ پرونده قابل بررسی نداریم. پس حرف آن‌ها این است که لزوماً رئیس جمهور ایالات متحده و تگزاس و باقی این ایالت‌ها، ایالت‌های عالی، آن‌ها هیچ چیز برای ارائه در دادگاه ندارند».

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند