سعید جغتایی در دیدار با استاندار کرمان با بیان اینکه کرمان جزو ۱۲ استانی است که دور دوم سفر ریاست جمهوری انجام شد، گفت: در سفر به استان کرمان روند اجرای مصوبات و پروژه‌های سفر ریاست جمهوری را بررسی کردیم.

رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت، سازمان برنامه و بودجه کشور بیان داشت: رویکرد دولت بر آن است که منابع پروژه‌هایی که تا پایان فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ قابلیت اتمام دارند را تامین کند.

وی افزود: پروژه‌هایی که تعهدات آنها پرداخت شده و نیاز به اعتبارات تکمیلی دارند در اولویت خواهند بود، ضمن اینکه پروژه‌هایی که امکان اتمام آنها در ایام پایانی دولت وجود دارد اما از مصوبات سفر هم نیستند را پرداخت اعتبار خواهیم داشت. 

مسئول پیگیری پروژه‌های سفر ریاست جمهوری عنوان کرد: امسال برای مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان کرمان حداقل ۷۰۰ میلیارد تومان پرداخت اعتبار داشتیم. 

جغتایی از سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان کرمان و بازدید از جنوب و شرق کرمان خبر داد و گفت: در این سفر پروژه‌های مهم بررسی خواهند شد.

وی همچنین با ویژه خواندن پروژه تالار مرکزی کرمان گفت: امسال ۵۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص داده شده و اعتبار لازم برای اتمام این پروژه ملی طی امسال تامین‌ می‌شود.

رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت، سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین از تامین اعتبار برای بیمارستان‌های فهرج و انار و مابقی واحدهای مسکونی محرومان سفر دکتر نوبخت به جنوب استان کرمان خبر داد. 

دکتر "علی زینی‌وند" استاندار کرمان نیز در این دیدار از تلاش شبانه‌روزی استان برای اتمام پروژه‌های دارای تخصیص اعتبار تا پایان دولت خبر داد و به جمع‌بندی پروژه‌های در حال اتمام و نیمه تمام استان کرمان اشاره داشت و افزود: در سفر قریب‌الوقوع رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به استان کرمان در خصوص سهمیه جدید کرمان در مسکن محرومان صحبت خواهیم کرد.

استاندار کرمان به رویکرد خوب دولت در اتمام پروژه‌ها اشاره داشت و گفت: پروژه‌های خوبی نیز با همین رویکرد در کشور به بهره‌برداری رسیده‌اند.

"سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی" معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز در این نشست پیشنهادات و جمع‌بندی استان در خصوص پروژه‌های مهم و دارای قابلیت اتمام تا یک سال آینده را ارائه داد. 

دکتر "جعفر رودری" رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان هم گفت: سفر اول رئیس جمهور به استان کرمان ۴۳ مصوبه داشت که تقریبا تمام تعهدات اجرایی شده و تنها ۸۶ میلیارد تومان آن باقی مانده است. 

وی افزود: از سفر دوم رئیس جمهور به استان کرمان ۲۷۰ میلیارد تومان از تعهدات باقی مانده که پروژه‌های مهم زیرساختی در آن قرار دارد و در سفر رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت، سازمان برنامه و بودجه کشور بررسی و قرار بر پیگیری شد.

  •  
  •  
  •  
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند