تایمز آو اسرائیل گزارش داد، تعدادی از اعضای تاثیرگذار دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای خطاب به جو بایدن رئیس جمهور منتخب کشورشان از وعده انتخاباتی او برای بازگشت به توافق هسته ای با ایران حمایت و تاکید کردند که بایدن بدون هر گونه پیش شرط مجددا به این توافق بپیوندد.

در این نامه که به دست آژانس خبری جوئیش تلگراف رسیده و از روز چهارشنبه در حال گردش است، این قانون‌گذاران دموکرات در نامه خود از دیدگاه بایدن درخصوص بازگشت ایران به اجرای کامل تعهداتش ذیل برجام، بازگشت آمریکا به این توافق و همچنین مذاکرات بعدی حمایت کرده اند.

بنابر این گزارش، این نامه توسط سه نماینده دموکرات که پیشتر حمایت همکاران خود را برای پشتیبانی از توافق هسته‌ای با ایران در سال ۲۰۱۵ جلب کرده بودند در حال گردش است. آنها عبارتند از یان اسکاووسکی از ایالت ایلینوی، دیوید پرایس از کارولینای شمالی و باربارا لی از کالیفرنیا.

هدف از این نامه که این قانونگذاران امیدوارند حمایت اغلب دموکرات ها را به دست آورد، دادن اطمینان به جو بایدن است که می تواند بدون ترس از مخالفت با بازگشت به برجام، دست کم از سوی مجلس نمایندگان مجددا به این توافق بپیوندد.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، نامه این قانونگذاران تاکنون به امضای چند عضو دیگر مجلس نمایندگان رسیده است که سابقه حمایت از رژیم صهیونیستی را نیز در کارنامه خود دارند؛ ازجمله، برد شرمن نماینده دموکرات از کالیفرنیا که از دیرباز با جامعه راست میانه طرفدار رژیم صهیونیستی ارتباط دارد و در ایجاد پروژه اسرائیل در دهه ۲۰۰۰ کمک کرد. همچنین ابیگل اسپانبرگر عضو دموکرات جنگ‌طلب از ویرجینیا، گرگوری میکس رئیس جدید کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان از نیویورک و خواکین کاسترو یک نماینده ترقی‌خواه از تگزاس.

جو بایدن هفته گذشته اعلام کرد که آماده است تا برای کنترل برنامه هسته ای در حال پیشرفت ایران، بدون پیش شرط  به برجام بازگردد، توافقی که دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا در سال ۲۰۱۸ به طور یک جانبه از ان خارج شد و سپس تحریم های سخت علیه ایران را بازگرداند.

این مطلب برایم مفید است
187 نفر این پست را پسندیده اند