به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در حالی که نیروهای پلیس مستقر بودند مقاطعه کاران خصوصی اطراف یکی از ساختمان‌های این خیابان حصار کشیدند. این در حالی است که گروهی از افراد اقدام به نفوذ غیرقانونی به ساختمان‌ها شامل یک خانه و زمین‌های دارای مالکیت خصوصی در طی سه ماه گذشته کرده بودند.

در یک بیانیه رسمی نوشته شد: امروز در حالی که ماموران پلیس پورتلند در محوطه مربوط به اموال و ساختمان‌های بلوک ۴۴۰۰ North Mississippi Avenue مستقر و در انتظار حصارکشی مقاطعه کاران خصوصی به دور ساختمان ماندند، افراد شروع به تجمع کردن در آن نزدیکی کردند. این افراد تلاش کردند از چند جا به رغم حضور پرسنل یونیفرم پوش و خودروهای پلیس و نوار کشیده شده توسط پلیس وارد محوطه شوند.

اندی انگو، یک خبرنگار محافظه کار آمریکایی در توئیتی نوشت: افراطگرا آنتی فا و چپ افراطی در پورتلند یک منطقه خودمختار جدید در میانه شمال پورتلند در یک خیابان شلوغ ایجاد کرده‌اند. آنها دارند از مکان‌هایی غیرقانونی در یک خانه محافظت می‌کنند.

در بیانیه رسمی عنوان شد: افسران همچنین به افراد اخطار دادند وارد محوطه نشوند. افسران چند تن را دستگیر کردند و بر اساس گزارش‌ها دست کم در یک مورد به اسپری فلفل متوسل شدند.

پلیس اضافه کرد، بعد از آنکه عوامل پلیس از تظاهرکننده‌ها خواستند که متفرق شوند آنها بخشی از حصار را برداشته و وارد ملک خصوصی شدند.

همچنین تظاهرکنندگان به سمت ماموران پلیس اشیایی همچون سنگ و بادکنک‌های حاوی رنگ پرتاب کرده و همچنین به خودروهای پلیس با شکستن شیشه‌ها و پنچر ساختن لاستیک‌هایشان آسیب وارد کردند.

جمعیتی که خیابان را مسدود کرده بودند شروع به انباشت سنگ کردند. پلیس همچنین گفت، مجموعا ۱۳ تن در نتیجه درگیری‌ها دستگیر شدند. این حادثه بر اساس گزارش‌ها در جریان تظاهرات در نزدیکی خانه‌ای رخ داد که ماه سپتامبر یک خانواده را از آن اخراج کردند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند