ریابکوف به خبرنگاران روسی گفت: نیروهای بانفوذی هستند که علاقه مند به فروپاشی برجام هستند، ضمنا (علاقه مند به فروپاشی برجام) به دست ایرانیان هستند از این رو انتظار برخورد مسئولانه ایران درخصوص برجام وجود دارد.

وی گفت: ما معتقدیم که در این وضعیت باید حداکثر مسئولیت را نشان داد؛ روسیه خواهان آن است که ایران در وضعیت پیرامون برجام مسئولیت نشان بدهد و نرخ را بالا نبرد.

این مقام روس تصریح کرد: علت اصلی آنچه اتفاق می افتد در اقدامات تخریبی است که ایالات متحده برای چندین ماه انجام داده است."

وی خاظرنشان کرد: دیدار وزرای خارجه «پنج کشور» و ایران در خصوص برجام ممکن است تا آخر سال برگزار شود، تاریخ آن در حال توافق است.

ریابکوف گفت: «ما در حال تهیه دستور کار و برنامه این جلسه هستیم و در حال حاضر زمان مورد قبول همه، تاریخ و غیره را مورد توافق قرار می دهیم. کاملا محتمل است که تا پیش از سال نو برگزار شود».

ترامپ در ماه می سال ۲۰۱۸(اردیبهشت ۱۳۹۷)به بهانه های واهی، دستور خروج آمریکا از برجام را صادر کرد و با نقض تعهدات خود در چارچوب این توافق بین المللی و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که برای تایید برجام صادر شده بود، تحریم ها علیه ایران را احیاِ کرد و کشورهای دیگر را نیز از همکاری با تهران منع کرد.

این مطلب برایم مفید است
145 نفر این پست را پسندیده اند