یک دادگاه تجدیدنظر فدرال درخواست ستاد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور مستقر در کاخ سفید برای ابطال نتایج آرا در ایالت جورجیا را رد کرد.

در دادخواستی که در ماه نوامبر ارائه شده، ستاد ترامپ مدعی شده که مشکلات متعددی در انتخابات جورجیا وجود داشته که از جمله آنها عدم تطبیق صحیح امضا با آرای غیابی بوده است.

ماه پیش نیز قاضی منطقه‌ای آمریکا درخواست اضطراری ستاد ترامپ برای جلوگیری از تایید پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در این ایالت را رد کرد. این قاضی اعلام کرده که وی هیچگونه شواهدی از بی‌نظمی که بر آرای انتخابات در ایالت جورجیا تاثیر گذاشته باشد ندیده است.

پس از آن، ستاد ترامپ خواستار تجدیدنظر در این باره شد اما امروز دادگاه تجدید نظر فدرال نیز درخواست ابطال آرای ایالت جورجیا را رد کرد.

این در حالی است که ترامپ ساعتی پیش در پیامی در توییتر مدعی شد در صورتی که اجازه راستی‌آزمایی امضاهای برگه‌های رای در ایالت جورجیا صادر شود وی به آسانی در این ایالت پیروز نتیجه انتخابات خواهد شد.

وی در این پیام توییتری نوشت: «در صورتی که "برایان کمپ" فرماندار یا وزیر داخلی جورجیا اجازه راستی‌آزمایی ساده امضا را صادر کند من به آسانی و به سرعت (در جورجیا) پیروز می‌شوم. این کار انجام نشده و (در صورت انجام) اختلافات گسترده‌ای را نشان می‌دهد. چرا این دو جمهوری‌خواه (به این درخواست) نه می‌گویند؟ اگر ما جورجیا را پیروز شویم، همه چیز در جای خود قرار می‌گیرد.»

ترامپ با ادعای تقلب در انتخابات چندین پرونده شکایت در ایالت‌های مورد منازعه تنظیم کرد و خواستار بازشماری و ابطال بخشی از آرای انتخاباتی شد.

با این حال تقریبا تمامی پرونده‌های شکایت تیم حقوقی ترامپ به خاطر عدم وجود شواهد و مدارک کافی رد شده‌اند و بسیاری از جمهوری‌خواهان و روسای دولت دیگر کشورها پیروزی بایدن را تبریک گفته‌اند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند