به گزارش خبرگزاری رویترز، سفیر پکن در واشنگتن امروز (شنبه) در سخنانی با اشاره به بالاگرفتن تنش‌ها میان دو کشور، بر همکاری آمریکا و چین همراه با حسن نیت تاکید کرد.

این مقام چینی در بیانیه خود گفت: «چین و آمریکا باید همکاریشان را بر حسن نیت بنا نهند».

روابط میان چین و آمریکا، به دلیل مسائل امنیتی و تجاری، در حال حاضر به پایین‌ترین حد در دهه‌های گذشته رسیده، یک نشریه چینی نوشت: «وخامت اوضاع حال حاضر این روابط به مرحله‌ای خطرناک رسیده است».

از همین رو این سفیر که از طریق ارتباط ویدئویی اظهارات خود را منتشر کرده گفت: «برای قرار گرفتن روابط در مسیری درست و بهبود آن هر دو طرف باید با حسن نیت قدم بردارند».

براساس متنی که در وبگاه سفارت چین در آمریکا منتشر شده او در بخشی از سخنانش گفت: «به نظر من چین نباید کاری کند که بقیه را راضی نگاه دارد».

تنش در روابط میان آمریکا و چین پس از شیوع ویروس جدید کرونا، از جنبه‌های مختلفی بالا گرفته است. اما زمانی این روابط رو به وخامت گذاشت که در ماه مرداد امسال دو کشور ر اقداماتی متقابل دستور به بستن کنسولگری یکدیگر در کشورهایشان دادند.

همچنین اوایل سال جاری میلادی آمریکا شمار شهروندان چینیِ مجاز به کار در آمریکا را کاهش داد و کارمندانی از این کشور که در رسانه‌هایی همچون «نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و واشنگتن پست» مشغول به کار بودند را اخراج کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند