کبری رفیعی کارشناس هواشناسی با بیان اینکه امروز سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب و مرکز کشور از جمله استان‌های ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، فارس، اصفهان و بوشهر فعال بوده است گفت: در استان‌های تهران ، البرز قزوین، جنوب زنجان ،سمنان، گیلان و یزد ، شاهد بارش‌ به صورت پراکنده همراه با  مه خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی اظهار کرد: در استان‌های جنوبی،  رگبار و رعد وبرق، وزش باد و در ارتفاعات  بارش برف و مه غلیظ پیش بینی می شود.

رفیعی افزود: روز پنج شنبه بارش در غرب و جنوب غرب، سواحل شمالی، شمال شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز خواهد بود.

او بیان کرد: هواشناسی در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف و در مناطق جنوبی رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی کرده است.

رفیعی با بیان اینکه بارندگی امروز در شمال و شرق خوزستان، لرستان و نیمه غربی چهارمحال و بختیاری شدت بیشتری دارد گفت: فردا در قزوین، خراسان شمالی، گیلان، مازندران، گلستان و اردبیل بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه پنج شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و شمال خراسان رضوی بارش برف پیش‌بینی می شود، گفت: روز جمعه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم است و شنبه سامانه بارشی دیگری از غرب وارد کشور می‌شود.

او  افزود: پیامد ورود این سامانه بارش باران، بارش برف در ارتفاعات، کاهش دما در مناطق جنوبی، رگبار و رعد وبرق وزش باد و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهد بود.

کارشناس هواشناسی بیان کرد: امشب و فردا شمال خلیج فارس به سبب ابر‌های همرفتی مواج است و روز‌های جمعه، شنبه و یکشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهند بود.

او درباره وضعیت آب هوای تهران هم گفت:فردا آسمان تهران ابری همراه با مه رقیق و در برخی از ساعات بارش باران خواهد بود.  بیشترین دمای تهران  به ۱۲ درجه و کمترین آن به ۷ درجه می رسد.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند