به گزارش اسپوتنیک عربی، جبار یاور، دبیرکل وزارت پیشمرگ کردستان عراق در سخنانی با اشاره به مساله خروج نیروهای آمریکا از این کشور اظهار کرد: قطعاً خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی و به ویژه آمریکا از عراق بر توانایی نیروهای عراق که با داعش می جنگند، خواهد شد.

وی افزود: نیروهای ائتلاف بین‌المللی و آمریکا به نیروهای عراق در عملیات علیه داعش کمک می‌کنند و آنها را پشتیبانی هوایی و اطلاعاتی می‌کنند.

جبار یاور درباره دلایل افزایش عملیات‌های تروریستی داعش در عراق نیز گفت: علی‌رغم اینکه در سال ۲۰۱۷ پیروزی بر داعش محقق شد و تمامی خاک عراق آزاد شد اما عملیات‌های تروریستی با مرور زمان بار دیگر افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: جنگ علیه داعش در دوره گذشته تنها جنبه نظامی داشت و ایدئولوژی آن کما فی‌السابق حفظ شد و استقبال دوباره‌ای از آن شکل گرفت، بنابراین ائتلاف بین‌المللی، عراق، سوریه و دیگر کشورها باید توانایی‌شان را برای جنگ دشوارتر و طولانی‌تر علیه داعش بسیج کنند.

این مقام عراقی ادامه داد: اوضاع سیاسی، اقتصادی و وضعیت خشم و نارضایتی مردم یکی از عناصر حمایت از داعش به شمار می‌رود و اگر عراق بتواند از مشکلات اقتصادی و سیاسی عبور کند و اختلافات و مشکلات با اقلیم کردستان را حل و فصل کند می‌تواند در آینده داعش را در تنگنا قرار داده و عرصه را بر آن تنگ کند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند