آل خلیفه در مصاحبه با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گفت که او و هیأت همراهش روز جمعه به صورت مخفیانه وارد مسجدالاقصی شده و در آنجا نماز به جا آورده‌اند.

وی درباره علت بازدید مخفیانه از مسجدالاقصی گفت که اگر به صورت علنی و با اطلاع اداره اوقاف اسلامی قدس قصد وارد شدن به مسجدالاقصی را داشتند آن‌ها اجازه ورود هیأت بحرینی به مسجدالاقصی را نمی‌دادند.

طبق گزارش وبگاه «الخلیج اونلاین»، آل خلیفه همچنین گفت: «مسجدالاقصی تنها متعلق به فلسطینیان نیست بلکه برای کل جهان اسلام است و عاقلانه نیست که فلسطینیان بگویند که ما به دلیل عادی‌سازی روابط با اسرائیل حق نداریم در قدس نماز بخوانیم».

او مدعی شد که «۹۰ درصد بحرینی‌ها از جمله بسیاری از شیعیان موافق صلح با اسرائیل هستند».

این مقام بحرینی گفت که «به زودی گردشگران شیعه بحرینی به اسرائیل سفر خواهند کرد».

وی مدعی همزیستی مسالمت‌آمیز در اسرائیل شد و گفت: «اینجا همزیستی وجود دارد و اگر مسلمانان و بهائی‌ها در اسرائیل سرکوب می‌شده یا ممانعت از به جا آوردن شعائر دینی خود را احساس می‌کردند، اسرائیل را ترک می‌کردند».

آل خلیفه همچنین به گردشگران اسرائیلی که قصد سفر به بحرین را دارند، توصیه کرد که «نترسند و هویت خود را پنهان نکنند چرا که از آن‌ها استقبال گرم خواهد شد».

امارات و بحرین ۱۵ سپتامبر گذشته توافقنامه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را امضا کردند، امری که با محکومیت گروه‌های فلسطینی مواجه شد و آن‌ها این توافق را «خنجر از پشت به آرمان فلسطین» دانستند.

پیشتر نیز «عبداللطیف الزیانی» وزیر خارجه بحرین در سفری رسمی به فلسطین اشغالی با مقامات رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند