به نقل از پایگاه خبری هیل، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که کریستوفر میلر، سرپرست پنتاگون در آخرین روز از سفر چهار روزه خود به سومالی رفته است. پیش از سومالی، وی بازدیدی بدون اطلاع به اردوگاه‌های نظامی آمریکا در جیبوتی، بحرین و قطر داشت.

بر اساس گزارش شبکه خبری سی.ان.ان، میلر تنها چند ساعت در موگادیشو، پایتخت سومالی ماند و با برخی از پرسنل نظامی آمریکا دیدار کرد.

پنتاگون اعلام کرد، میلر در این سفر بر تعهد آمریکا برای یافتن راه‌حل‌هایی برای کاهش فعالیت‌های سازمان‌های افراط گرای خشونت طلب که تهدیدی علیه منافع، شرکا و متحدان آمریکا در منطقه هستند و همچنین اهمیت تداوم تلاش‌های جامعه بین‌المللی در این روند تاکید کرد.

این سفر در بحبوحه گزارش‌هایی صورت گرفته مبنی بر اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد تا مجوز خروج ۷۰۰ سرباز را از سومالی که به مقابله با تروریسم علیه الشباب و داعش در منطقه کمک می‌کنند، صادر کند.

در حالیکه هنوز بیانیه‌ای رسمی از سوی وزارت دفاع آمریکا برای این خروج از سومالی صادر نشده، مقام‌های پنتاگون گفته‌اند که کاهش گسترده نیروها در روزهای آتی صورت می‌گیرد.

از زمان روی کار آمدن میلر، پنتاگون اعلام کرده که به دستورات ترامپ برای کاهش تعداد سربازان آمریکایی در افغانستان از ۴۵۰۰ تن به ۲۵۰۰ تن و در عراق از ۳۰۰۰ نفر به ۲۵۰۰ سرباز تا ۱۵ ژانویه و درست چند روز مانده به ترک کاخ سفید توسط ترامپ جامه عمل می‌پوشاند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند