باشگاه نساجی مازندران پس از بروز چند اشتباه داوری به زیان این تیم در دیدار با تراکتور و سایپا طی هفته‌های دوم و سوم لیگ بیستم، به جمع باشگاه‌های بیانیه‌نویس لیگ پیوست و از آن‌چه که کم‌توجهی به عدالت و برابری در داوری‌ها و رفتار عوامل فدراسیون عنوان شده است، انتقاد کرد.

سرمربی، مدیرعامل و تعدادی از بازیکنان نساجی طی دو هفته اخیر به آنچه که اشتباه‌های آشکار داوران دو مسابقه اخیر نامیدند ، واکنش‌هایی نشان داده بودند. سالم اعلام شدن گل آفساید تراکتور تبریز در قائمشهر که منجر به تغییر برد با تساوی در دقایق پایانی برای نساجی در هفته دوم شد و رقم خوردن چند صحنه مشکوک از جمله دو صحنه مشکوک به پنالتی به سود نساجی و اعلام نشدن پنالتی از سوی داور در دیدار با سایپا، نوع رفتار و لحن انتقادات مسئولان و بازیکنان نساجی را تغییر داده و معترضانه‌تر از قبل کرده است.

پس از انتشار چند مصاحبه در اعتراض به روند داوری از سوی مدیرعامل، سرمربی و برخی بازیکنان نساجی، عصر امروز پنجشنبه این باشگاه تصمیم گرفت که بیانیه‌ای در اعتراض به روند موجود منتشر کند. در این بیانیه آمده است: «سه هفته از لیگ برتر فوتبال ایران گذشته، اما نه‌تنها شاهد تغییر روند عملکردها و رفتارها هستیم، بلکه شدت و رویه آن افزون‌تر شده و عدالت نیز بیش از پیش خدشه‌دار شده است. باشگاه‌های خصوصی چون نساجی مازندران، همواره قبل از شروع مسابقات در بحث ثبت قراردادها و قوانین بیرون از زمین فوتبال، با سخت‌گیری‌های عجیب و غریبی رو به رو هستند، در حالی که باشگاه‌های دولتی به هر شکلی مشکلات خود را در نهایت رفع می‌کنند.

هنوز با این مشکلات کنار نیامده‌ایم که در مستطیل سبز هم اسیر اشتباهات تاثیرگذار داوری شده‌ایم! انگار در فوتبال ایران هر چه بیشتر در کنار زمین داد و بیداد کنی و کمتر به عوامل برگزاری بازی احترام بگذاری، بیشتر مورد لطف و مرحمت قرار می‌گیری!

ما در باشگاه نساجی مازندران به‌دنبال آن نیستیم که به چیزی بیشتر از حق‌مان برسیم. بلکه تنها به‌دنبال عدالت و برابری در داوری‌ها و رفتار عوامل فدراسیون هستیم. اگر ما در فوتبال ایران به‌دنبال تشویق سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در فوتبال هستیم، باید فضایی ایجاد کنیم که حس تبعیض و ناعدالتی از بین برود. روند فعلی، تنها دلسردی و ناراحتی عوامل و هواداران باشگاه نساجی مازندران را در پی خواهد داشت و سرانجام این بی‌عدالتی‌ها به از بین رفتن لذت فوتبال نیز می‌انجامد.»

اعضای کادر فنی نساجی معتقدند اگر اشتباهات برجسته داوری در این دو دیدار علیه نساجی رقم نمی‌خورد، این تیم اکنون با ۹ امتیاز صدرنشین لیگ برتر بود.

نساجی مازندران با کسب یک برد، یک تساوی و یک شکست چهار امتیازی است و تا پیش از برگزاری آخرین بازی هفته سوم که فردا جمعه هفتم آذر بین تراکتور و سپاهان برگزار می‌شود، فعلا در رتبه ششم جدول قرار دارد که در صورت پیروزی هر کدام از تیم‌های تراکتور یا سپاهان در دیدار فردا یک پله دیگر نیز سقوط خواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند