یک مسئول وزارت خارجه عراق در بغداد به پایگاه خبری «العربی الجدید» گفت که این وزارتخانه، اطلاعاتی مبنی بر اقدام مسئولان اماراتی در بازداشت تعدادی از عراقی ها دریافت کرده است.

این مسئول وزارت خارجه عراق که در این گزارش به نام وی اشاره ای نشده است، افزود: اکثر این عراقی ها در دو امارت دبی و ابوظبی به طور همزمان و به دلایل نامعلوم بازداشت شدند.

وی تاکید کرد که دولت عراق در تلاش برای تماس با طرف عراقی برای روشن شدن ابهامات مربوط به این موضوع است.

برپایه این گزارش، این اقدام امارات همزمان با گزارش هایی است که تایید می کند مسئولان ابوظبی اعطای روادید به عراقی ها برای ورود به امارات را در کنار ۱۲ کشور دیگر متوقف کرده اند که اکثر این کشورها عربی هستند و عراق، لبنان، الجزایر، تونس و یمن از بازرترین آنها به شمار می روند.

اداره مهاجرت امارات متحده عربی در بحبوحه عادی سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه با انتشار بخشنامه ای صدور روادید برای شهروندان ۱۳ کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران، عراق، سوریه و سومالی را تا اطلاع بعدی متوقف کرد.

پایگاه خبری العربی الجدید به نقل از این مسئول عراقی افزود: اطلاعات دریافتی نشان می دهد که تعدادی از شهروندان عراقی در برهه گذشته در امارات به طور غیرقابل مفهومی بازداشت شدند که اکثر آنها مقیم امارات هستند یا اینکه به طور مدام به این کشور و بویژه به دبی و ابوظبی در رفت و آمد هستند و علل بازداشت یا وضعیت حقوقی آنها روشن نیست.

این مسئول افزود: همه اطلاعات ما، از دو خانواده عراقی است که این موضوع را به اطلاع مسئولان عراقی رسانده اند و بغداد در انتظار توضیح اماراتی ها است.

در همین راستا، سخنگوی وزارت خارجه عراق امروز اعلام کرد که امارات اقدام خود درخصوص متوقف کردن صدور روادید برای عراقی ها را رسما به دولت عراق ابلاغ نکرده است و این وزارتخانه از کانال های دیپلماتیک درحال پیگیری موضوع است.

اداره مهاجرت امارات متحده عربی در بحبوحه عادی سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی، روز چهارشنبه با انتشار بخشنامه ای صدور روادید برای شهروندان ۱۳ کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران، عراق، سوریه و سومالی را تا اطلاع بعدی متوقف کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند