به گفته فعالان در ابتدای روز شنبه، نرخ حواله درهم حرکت صعودی داشت و بالای محدوده ۷ هزار و ۳۰۰ تومانی آغاز به کار کرد. همین مساله موجب شد که فعالان بازار داخلی هم با اطمینان بیشتری خریدهای خود را بالا ببرند. در ادامه روز قیمت درهم در مسیر نزولی قرار گرفت و بار دیگر به سوی محدوده ۷ هزار و ۲۰۰ تومانی عقب گرد کرد. این تغییر جهت موجب شد که انتظارات افزایشی هم در بازار تعدیل شوند.

با وجود رفتن دلار به بالای ۲۶ هزار تومان در معاملات غیررسمی، صرافی های بانکی امروز قیمت فروش اسکناس آمریکایی را در همان کانال ۲۵ هزار تومان نگه داشتند. برای خرید یک دلار از صرافی های بانکی، ساعت ۴ بعدازظهر ۲۵ هزار و ۹۵۰ تومان نیاز بود.

در روز افزایشی دلار، شاخص کل بورس هم به رشد خود ادامه داد و حدود ۶/۱ درصد افزایش ارزش را ثبت کرد. برخی فعالان عنوان می کنند در دوران قرنطینه بازار سهام نسبت به سایر بازارها شانس بیشتری برای رشد خواهد داشت. با این حال، در روز اول هفته، این سکه بود که از سایر بازارها پیشی گرفت. البته از ان جایی که معاملات سکه از پشتوانه بنیادی زیادی برخوردار نبود، احتمال شکست دوباره قیمت ها به زیر مرز ۱۲ میلیون تومانی وجود دارد.

 

مشروح گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «رشد سکه در قرنطینه + نمودار» بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند