به گزارش خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه اظهار کرد: با وجود همه مشکلات پیش رو دوره جدیدی را برای توسعه، رشد، تقویت و رفاه کشورمان از شرق تا غرب و از شمال به جنوب آغاز کردیم. قصد داریم با بهبود زیرساخت‌های حقوقی، تقویت پایه‌های اقتصاد و افزایش تولید و اشتغال، به جایگاهی خوب در جهان پس از اپیدمی کرونا که شکل جدیدی خواهد یافت، دست یابیم.

وی اضافه کرد: کسانی که نمی‌توانند مانعی برای مبارزه ما در راستای دموکراسی و توسعه ایجاد کنند، در هفت سال گذشته هر آنچه از دستشان برمی‌آمد، انجام دادند. می‌خواهیم از روابط طولانی و نزدیک هم‌پیمانی خود با آمریکا برای حل همه مسائل منطقه‌ای و جهانی به طور فعال استفاده کنیم. می‌خواهیم با دوستان و متحدان خود همکاری بیشتر و عمیق‌تر داشته باشیم.

وی افزود: ما ترکیه را نه در جای دیگر، بلکه در اروپا می‌بینیم. آینده‌ خود را نیز همراه با اروپا ترسیم می‌کنیم. به همراه برادران آذربایجانی خود لذت یک پیروزی که درد و رنج ۳۰ ساله را خاتمه داد، تجربه کردیم. تمام اختلافات سیاسی ما با کشورها یا نهادها، از طریق گفت‌وگو و دیپلماسی حل می‌شود.

اردوغان تصریح کرد: به نظر ما هیچ کشور و سازمان آبرومندی نمی‌پذیرد که بازیچه دست لابی و گروه‌های تروریستی که دشمنی با ترکیه را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند، بشوند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند