به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ایلهان عمر، دموکرات عضو کنگره آمریکا در این توصیه‌ها از جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا خواسته تا توافق‌های صلح و به رسمیت شناخته شدن رژیم صهیونیستی را که با امارات، بحرین و سودان بسته شده، لغو کند.

این قانونگذار دموکرات همچنین رئیس جمهوری آمریکا را به پنهان کردن توافق‌ها سلاح در لوای توافق‌های صلح متهم کرده و گفته است: ترامپ اخیر توافق‌های به اصطلاح صلحی را بین امارات، بحرین، سودان و اسرائیل امضا کرده است. می‌دانید مشکل کجاست؟ آنها اصلا توافق صلح نیستند. آنها  فروش سلاح به نقض کنندگان حقوق بشر، قدرت بخشیدن کشورهای حوزه خلیج فارس وافزایش خطر جنگ با ایران هستند.

وی با اعلام اینکه قطعنامه‌هایی را به مجلس نمایندگان داده تا از فروش این تسلیحات جلوگیری شود، ادامه داد: ترامپ پیشنهاد فروش ۲۳ میلیارد دلاری سلاح به امارات را مطرح کرده که دولتش اذعان داشته با این توافق در ارتباط است.

ایلهان عمر با بیان اینکه توافق‌های دیپلماتیک فقط "اشغال سرزمین‌های فلسطین توسط اسرائیل را" عادی کرده، ابراز تاسف کرد و گفت، آنها صلح واقعی برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها را بعید کرده‌اند.

وی ادامه داد، جو بایدن اکنون فرصت مغتنمی دارد تا سیاست خارجی ترامپ را معکوس کند و ایالات متحده را در یک فاصله مساوی از" دیکتاتورهای خاورمیانه چه عربستان سعودی یا دولت دست نشانده سعودی‌ها در یمن  سعودی یا حتی امارات قرار دهد.

این مطلب برایم مفید است
29 نفر این پست را پسندیده اند