شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افزایش ۴۸ هزار واحدی (معادل ۳.۷درصد رشد)در ارتفاع یک میلیون و ۳۴۵ هزار واحد قرار گرفت.  شاخص هم‌وزن نیز با رشد ۶۶۰۰ واحدی، ۳۸۱ هزار و ۳۶۴ واحد را ثبت کرد. شاخص فرابورس هم به ۱۶ هزار و ۶۴۶ واحد رسید.

«فارس»، «فولاد» و «فملی» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «خودرو»،«غزر»،«امین» سه نماد پرتراکنش بودند

 ارزش معاملات بورس امروز به حدود  رقم ۹۱۰۰میلیارد تومان و ارزش معاملات فرابورس ۱۳۸۰۰میلیارد تومان بود.

امروز ۱,۰۷۱ میلیارد تومان پول حقیقی به بازار وارد شد و ۲۹۷ نماد در صف خرید و ۱۳۰ نماد  در صف فروش قرار گرفتند.

حقیقی‌ها حدود هزار و ۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.ارزش کل معاملات خرد ۱۱هزار و ۶۵۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۹درصد یعنی ۱۰هزار و ۳۷۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۹درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده‌های نفتی»، «خودرو و ساخت قطعات» و «محصولات شیمیایی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بیمه و صندوق بازنشستگی» و «انبوه سازی، املاک و مستغلات» به نفع حقوقی‌ها تمام شد. 

سه نمادکاما، خودرو و فولاد لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به بنو،وشهر و بپاس معطوف بود. مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت باما معادل ۷۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بیمه تجارت نو با برتری ۵۶میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند. 

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۶۹ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۱ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و ۴۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۶۰میلیارد تومان بود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند