آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل‌های رسانه‌های جهان، مهم‌ترین اخبار دنیا را روایت می‌کند. مهم‌ترین اخباری که امروز کوچویی به آنها پرداخته است، واکسن کرونا و امکان نجات بشر از این بحران جهانی و وضعیت کنترل شیوع ویروس کرونا است. 

روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه‌های جهان در روز دوشنبه (۲۶ آبان ماه) به شرح زیر است:

ـ «اکونومیست» نوشته است: «با آمدن واکسن «فایزر»، نخستین واکسن کرونا و به دنبال آن واکسن «مادرنا» هم که موثر نشان داده شد و آخرین مراحل آزمایشی را به پایان برد، به نظر می‌رسد، شمارش معکوس برای پایان گرفتن همه‌گیری ویروس کووید ـ ۱۹ آغاز شده باشد. پایانی برای کرونا؛ البته برای کشورهایی که بخت با آن‌ها یار است و نخستین خریداران این واکسن خواهند بود. با این همه گفته می‌شود تا رسیدن به صفر برای پایان همه‌گیری، ماه‌ها زمان مورد نیاز است. دانش بشری با همه‌گیری پنجه در پنجه می‌اندازد تا آن‌که یک واکسن کار را به پایان ببرد. یک فرا شکافت برای ورود به تاریخ.»

«گاردین» نشریه انگلیسی نیز در این زمینه می‌گوید: «اثرهای واکسن «مادرنا» در آخرین مرحله، شگفت‌انگیز بود. واکسنی که در سرمای یخچال‌ها، ۳۰ روز می‌پاید. پس از واکسن «فایزر»، این دومین است. الکل بر پنبه و کشیده شدن بر بازو و آنگاه یک آمپول. ۲۱ روز بعد و تکرار آن؛ این یعنی پایانی بر یک همه‌گیری مرگبار و تلخ.»

این مطلب برایم مفید است
115 نفر این پست را پسندیده اند