دکتر علیرضا رئیسی درباره جزئیات اعمال محدودیت‌‌های کرونایی از اول آذر ماه سال جاری اظهار کرد: ۲۵ مرکز استان در سطح هشدار ۳ (وضعیت قرمز) قرار گرفتند بنابراین حداقل ۲۵ مرکز استان که شامل همه کلانشهرها نیز هست؛ مشمول محدودیت‌‌های شدید خواهند شد.

وی تهران، مشهد، اصفهان، آذربایجان شرقی، شیراز و خوزستان را به عنوان نمونه‌‌هایی از کلانشهرهای مشمول محدودیت دانست و افزود: منظور از محدودیت‌‌های شدید، تعطیلی همه مشاغل به جز مشاغل سطح یک است که مشاغل سطح یک مربوط به مایحتاج و خدمات‌‌رسانی ضروری مردم است؛ امداد، نجات، درمان و مراکز فروش مواد غذایی از جمله مشاغل سطح یک هستند.

رئیسی درباره حضور کارکنان در ادارات خاطرنشان کرد: حضور کارکنان بر اساس هماهنگی با مدیران ادارات صورت خواهد گرفت؛ در مناطق قرمز تنها یک سوم کارکنان اداری، حق حضور در ادارات را دارند و در مناطق نارنجی یک‌دوم و در مناطق زرد، دو سوم کارکنان حق حضور در ادارات را خواهند داشت.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا درباره اعمال محدودیت در تردد تصریح کرد: محدودیت تردد در سطح هشدار 2 و 3 (شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی) اعمال خواهد شد؛ در شهرهای قرمز و نارنجی، پلاک‌‌های بومی حق ورود به سایر شهرها را نخواهند داشت یعنی مثلاً خودروی دارای پلاک تهران نمی‌‌تواند وارد شهر اصفهان شود و اگر وارد شود با جرایم سنگین روبه‌رو خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
157 نفر این پست را پسندیده اند