به نقل از خبرگزاری رویترز، این نشست در بحبوحه بلاتکلیفی‌ها و مشکلات سیاسی و اقتصادی پیرامون پاندمی جهانی کووید ۱۹ برگزار شد که فشارهای بیشتری را بر اقتصاد کره شمالی اعمال می‌کند؛ کشوری که در حال حاضر به خاطر تحریم‌های بین‌المللی با هدف متوقف کردن برنامه‌ اتمی‌اش تحت فشارهای اقتصادی قرار دارد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA گزارش داد، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در نخستین حضور علنی خود در ۲۵ روز اخیر بر لزوم حفظ حالت هشدار بالا و تشدید اقدامات مبارزه با پاندمی کرونا تاکید کرد.

خبرگزاری KCNA گزارش داد: در این نشست درباره "جرائم جدی" مشخص نشده مقامات حزبی در دانشگاه پزشکی پیونگ‌یانگ صحبت شد. دیگر مقامات در کمیته مرکزی و دیگر آژانس‌های دولتی با ناکام ماندن در تشدید نظارت بر این دانشگاه در حقیقت بر این جرائم سرپوش گذاشته، از آنها چشم‌پوشی کرده و از انها حمایت کرده‌اند.

این خبرگزاری اعلام نکرد که این جرائم مربوط به ویروس کرونا است یا خیر.

براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، کره شمالی از ابتدای نوامبر سال جاری میلادی از بیش از ۱۲ هزار تن تست کرونا گرفته و گزارش داده که هیچ مورد ویروس کرونایی در این کشور تایید نشده است.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، به طور کلی در سراسر جهان بیش از ۵۴ میلیون تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و یک میلیون و ۳۱۲ هزار و ۳۳۴ تن بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

کیم جونگ اون از کشور خود خواسته تا یک کمپین ۸۰ روزه را برای دستیابی به اهداف این کشور در تمامی بخش‌ها پیش از کنگره ژانویه ۲۰۲۱ میلادی آغاز کند؛ کنگره‌ای که در جریان آن درخصوص یک برنامه پنج ساله جدید تصمیم‌گیری خواهد شد.  

خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد، کیم توک هون، نخست وزیر این کشور از یک مجتمع ماشین‌آلات سنگین و یک کارخانه تولید دفتر واقع در جنوب شرقی پیونگ‌یانگ بازدید کرد تا درباره تلاش‌ها برای دستیابی به اهداف تعیین شده مذاکره کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند