میدل ایست نیوز گزارش داد، قیس سعید، رئیس جمهوری تونس با «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر در دیوان امیری در دوحه دیدار کرد.

رئیس جمهوری تونس که طی سفری رسمی و به مدت سه روز در دوحه قطر حضور دارد، درباره پرونده‌های سیاسی و اقتصادی دو طرف رایزنی خواهد کرد.

سعید روز گذشته (شنبه) وارد دوحه شد و «خالد العطیه»، معاون نخست وزیری و وزیر دفاع قطر از او استقبال کرد.

هیئت عالی رتبه همراه رئیس جمهوری تونس متشکل از «عثمان الجرندی»، وزیر امور خارجه و مهاجرت، «محمد بو سعید»، وزیر تجارت و توسعه صادرات، «کمال دقیش»، وزیر ورزش و «علی الحفصی»، وزیر مسؤول روابط با مجلس نمایندگان است که او را در این سفر همراهی می‌کنند.

پیشتر، تمیم بن حمد در فوریه به تونس، سفر و با رئیس جمهوری تونس درباره تقویت روابط دوجانبه رایزنی کرده بود.

ناظران تونسی امیدوارند که این دیدار، بر ابعاد اقتصادی و پروژه‌های توسعه‌ای که هدف آن تحریک بازار کار تونس است، تأثیر مثبت بگذارد.

دو کشور روابط اقتصادی قوی و ویژه‌ای در سایه حمایت دوحه از تونس دارند به صورتی که امیر قطر در نیمه سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که کشورش از تونس با ۱.۲۵ میلیارد دلار حمایت کرده است.

قطر، که به سمت گسترش سرمایه گذاری‌های خود در تونس در حال حرکت است، موقعیت خود را به عنوان اولین سرمایه گذار عرب در تونس حفظ می‌کند و بر اساس گزارش سازمان سرمایه گذاری خارجی تونس، قطر از نظر سرمایه گذاری مستقیم کشورهای عربی در این کشور در سال ۲۰۱۹ رتبه اول را دارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند