درحالی شمار قربانیان شیوع کروناویروس در جهان از ۱.۳ میلیون نفر فراتر رفته که محدودیت‌های جدید کرونایی در شماری از کشورهای اروپایی از اتریش تا یونان و ایتالیا تا پرتغال اعلام یا اجرایی شده است.

تاکنون بیش از ۵۴ میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و این بیماری با سرعت، روند افزایشی خود را در آمریکا و اروپا طی می‌کند و دولت‌ها را وادار ساخته به رغم تاثیرات اقتصادی به اعمال محدودیت‌های جدید اقدام کنند.

اتریش یکی از کشورهای اروپایی است که شاهد روند افزایشی شیوع بیماری است و به همین دلیل از روز سه شنبه و تنها دو هفته پس از اعمال محدودیت‌های جزئی، مدارس و فروشگاه‌های غیرضروری تعطیل خواهند شد.

«سباستین کورتس» صدر اعظم اتریش در یک کنفرانس خبری گفت: هنوز بسیاری بر این باورند که شیوع این بیماری در مدارس، فروشگاه‌ها و مراکز خدماتی اتفاق نمی‌افتد. اما حقیقت این است که دیگر نمی توان ۷۷ درصد از عفونت های جدید را ردیابی کرد؛ به این مفهوم که دیگر مشخص نیست شیوع بیماری کجا اتفاق می‌افتد.

در یونان نیز که نظام ملی سلامت زیر بار فشار شیوع بیماری کووید-۱۹ قرار دارد با اعمال محدودیت تردد در شب تمامی مدارس تعطیل خواهند شد.

در ایتالیا محدودیت‌های کرونایی تشدید شده و چندین شهر و منطقه به گروه "مناطق قرمز" افزوده شده‌اند. به گفته وزیر بهداشت ایتالیا برای کاهش تعداد فوتی‌ها راه دیگری وجود ندارد.

همچنین از روز شنبه محدودیت‌های جدیدی در اوکراین اجرا شد که بر اساس آن تمامی مراکز اقتصادی و کسب و کار غیرضروری برای تعطیلات آخر هفته تعطیل شدند.

در چندین شهر آلمان تظاهراتی در مخالفت با اجباری شدن استفاده از ماسک برپا شده و پلیس برای متفرق کردن جمعیتی نزدیک به ۱۰۰۰ نفر در فرانکفورت، اقدام به پاشیدن آب به سمت آنان کرد.

به گزارش ژاپن تودی، از سوی دیگر در شهر "نیس" فرانسه نیز حدود ۱۵۰۰ نفر به خیابان‌ها آمده و خواستار اعمال محدودیت‌های منسجم بیشتر برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند