دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بامداد یکشنبه در واکنش به تجمع حامیان خود در واشنگتن به رسانه ها و سیستم انتخاباتی ایالات متحده حمله کرده و نوشت:«ما پیروز می‌شویم!» و سپس در توئیت دیگری نوشت: «مردم، سرقت شدن این انتخابات از آنها توسط کمپانی خصوصی افراطی چپ‌گرای "دومینیون" و دیگران را تحمل نخواهند کرد».

رئیس‌جمهور آمریکا تنها چند دقیقه بعد مجددا نوشت: «صدها هزار نفر از مردم حمایت خود [از من را] در واشنگتن نشان دادند. آنها انتخابات فاسد و متقلب را تحمل نمی‌کنند».

ترامپ در توئیت دیگری نشان داد که حتی به بازشماری آراء در ایالت جورجیا - که خواست ستاد انتخاباتی خودش بوده - نیز راضی نشده و افزود: «بازشماری دستی آراء در جورجیا، اتلاف وقت است. آنها امضاءها را تطابق نمی‌دهند. بازشماری را تا زمانی که تطابق دهند، متوقف کنید. اجازه ندهید دموکرات‌های افراطی چپ‌گرا، انتخابات را سرقت کنند».

ترامپ با انتشار تصاویری از سوی شبکه فاکس نیوز نوشت: «آنها به ناظران انتخاباتی ما اجازه ورود به اتاق‌های شمارش آراء را نمی‌دهند. ما به تنهایی در آن پیروز شدیم!»

کمپانی توئیتر نیز با زدن برچسب هشدار روی توئیت‌های رئیس‌جمهوری آمریکا، نوشت ادعای وی درباره تقلب در انتخابات «مورد مناقشه» بوده و صحت آن تایید نشده است.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه به رسانه های آمریکا حمله کرد و نوشت: «فاکس‌نیوز و شبکه‌های اخبار جعلی، [تصاویر] این گردهمایی عظیم را نشان نمی‌دهند. در عوض، خبرنگاران خود را در خیابان‌های تقریبا خالی مستقر کرده‌اند. ما اکنون تحت سرکوب رسانه‌ها قرار داریم!»

«کیلی مک‌انانی» سخنگوی کاخ سفید شامگاه شنبه مدعی شد که بیش از یک میلیون نفر از طرفداران رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن حضور یافته‌اند، این در حالی است که خبرگزاری فرانسه در برآورد میزان تجمع طرفداران ترامپ در اطراف میدان آزادی واشنگتن نوشت که این تجمع هزاران نفری بوده است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند