دکتر «کوروش دالوندی» گفت: برای یمنی از ابتلا به ویروس کرونا لازم است غذاهای حرارت داده شده را در ظروف بهداشتی مصرف کرد و از سلامت قاشق، چنگال، سالاد و نان مطمئن شد.

وی اظهار داشت: تماس مخاط دهان، بینی و دستگاه تنفسی با مواد آلوده می‌تواند افراد را به کرونا مبتلا کند بنابراین رعایت بهداشت در این قسمت های بدن ضروری است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش گفت: ویروس کرونا در دمای ۷۰ درجه به سرعت از بین می رود و نیازی به انجام رفتارهای وسواس گونه و افراط و تفریط نیست اما باید اطمینان حاصل کرد ظروفی که غذا در آن ریخته می‌شود، پاک و سالم هستند و لبه‌های ظروف آلوده نیست و همچنین از سالم و پاک بودن سایر موادی که در کنار غذا سرو می شود، اطمینان حاصل کرد.

دکتر دالوندی گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک فرد در سطح جامعه نمی‌توان زنجیره انتقال کرونا ویروس را قطع کرد و همه افراد باید استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستشوی دست‌ها را مدنظر داشته باشند و رعایت موازین بهداشتی هم در محافل عمومی و هم در محافل خصوصی حائز اهمیت است.

وی با اشاره به ناقلان بی‌علامت، تاکید کرد: افراد تا حد امکان از حضور در سطح جامعه، برگزاری مهمانی‌ها، جشن‌های عروسی، مراسم‌های عزاداری و مسافرت‌ها اجتناب کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش گفت: امسال علاوه بر کرونا، بیماری‌های شایع فصلی دیگر از جمله انواع سرماخوردگی‌ها و آنفولانزاها نیز وجود دارد و بحران بسیار جدی و خطرناکی در کمین است و یک سهل انگاری کوچک منجر به بروز خسارات زیادی می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۶۱ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۰ هزار و ۵۸۲ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیما سادات لاری روز گذشته (جمعه) درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۳ آبان ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۳۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و دو هزار و ۹۶۷ نفر بستری شدند و با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۳۸ هزار و ۳۲۲ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۴۶ هزار و ۶۴۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۶۳۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۴۲۴ هزار و ۴۷۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

این مطلب برایم مفید است
438 نفر این پست را پسندیده اند