دادگاهی در ایالت «پنسیلوانیا» امروز پنجشنبه، در پی شکایت ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور مستقر آمریکا شمارش برخی از آرای پستی در این ایالت را متوقف کرد.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، این دادگاه مسئولان انتخاباتی در ایالت پنسیلوانیا را از شمارش آن دسته از آرای پستی و غیابی که اطلاعات مربوط به رأی‌دهندگان آنها بعد از تاریخ ۹ نوامبر ارائه شده منع کرده است. 

دادگاه مذکور، دستور وزیر امور داخلی ایالت پنسیلوانیا برای تمدید ضرب‌الاجل ارائه این اطلاعات تا تاریخ ۱۲ نوامبر را غیرقانونی دانسته و تصریح کرده وی از اختیار لازم برای تمدید این ضرب‌الاجل برخوردار نبوده است.

خبرگزاری رویترز هفته گذشته گزارش داده بود دادگاه پنسیلوانیا دستور تفکیک این دسته از آرا از سایر آرای پستی را صادر کرده است.

رأی دادگاه پنسیلوانیا در پی شکایت ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ» صادر شده که طبق برآورد رسانه‌های آمریکا نتیجه انتخابات را به «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات واگذار کرده است.

تیم دونالد ترامپ از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف‌ها و تقلب‌های انتخاباتی است مطرح کرده است. دست‌کم ۲ ایالت تا کنون شکایت‌های ستاد انتخاباتی ترامپ را رد کرده است.

رسانه‌ها در ایالت پنسیلوانیا جو بایدن را برنده انتخابات اعلام کرده‌اند. این ایالت، ۲۰ رأی الکترال دارد.

طبق برآورد خبرگزاری آسوشیتدپرس جو بایدن تا به حال ۲۹۰ رأی الکترال و ترامپ ۲۱۷ رأی الکترال به دست آورده است.

این مطلب برایم مفید است
24 نفر این پست را پسندیده اند