«الیوت آبرامز» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران و ونزوئلا در سفر به عربستان سعودی، ادعاهای ضد ایرانی واشنگتن را تکرار کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، آبرامز روز چهارشنبه در دیدار با مقامات سعودی و دولت مستعفی یمن بر لزوم «اقدامات مشترک جهت مقابله با فعالیت‌های مخرب و خشونت‌آمیز ایران در منطقه» تأکید کرد.

این وزارتخانه در بیانیه‌‌ای آورده است: «آبرامز در این دیدارها، بر اقدامات ثبات‌زدای ایران که شرکای آمریکا و کل منطقه را تهدید می‌کنند تأکید کرد».

در این بیانیه آمده است: «وی خاطرنشان کرد که تدارک کمک‌رسانی‌های مرگبار به حوثی‌ها درگیری در یمن را طولانی کرده و بحران انسانی در این کشور را تشدید کرده است. او حملات حوثی‌ها علیه شهرهای و زیرساخت‌های غیرنظامی سعودی را محکوم کرد. او همکاری امنیتی نزدیک ایالات متحده با عربستان سعودی و دیگر متحدان منطقه را از نظر گذراند».

این ادعا در حالی است که حملات ائتلاف سعودی از ۶ فروردین سال ۱۳۹۴ به مناطق مختلف یمن باعث کشته شدن هزاران شهروند یمنی و بی‌خانمان شدن عده بسیاری مردم یمن شده است.

 آبرامز در این دور از سفرهای خود، پس از سرزمین‌های اشغالی و عربستان سعودی به امارات متحده نیز سفر خواهد کرد تا درباره ایران بحث و رایزنی کند.

این سفر درحالی انجام میشود که مایک پامپئو وزیر خارجه دولت ترامپ هم قصد دارد طی روزهای آینده به سرزمین‌های اشغالی سفر کند تا با مقامات این رژیم درباره ایران رایزنی کند.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند