به گزارش هیل، در جریان بحث درباره چگونگی و زمان ترک کاخ سفید از سوی دونالد ترامپ، با توجه به این که او یکی از سرمایه گذاران موفق در املاک و مستغلات نیویورک است، پیش بینی‌ها حاکی از این است که این آخرین فرصت اوست که مانند رئیس جمهور رفتار کند و او این فرصت را از دست نخواهد داد، بنابراین به دنبال گرفتن امتیاز از دموکرات‌ها و مردم قبل از تسلیم است.

ترامپ حتی در این شرایط که همه به باخت او اذعان دارند، معتقد است که هنوز هم لیاقت پیروزی را دارد، اما فراموش کرده که اسکان در کاخ سفید دیگر یک قرارداد املاک نیست و این توسط قانون اساسی تعیین می‌شود.

او هنوز این را هضم نکرده که انتخابات می‌تواند فقط یک برنده و یک بازنده داشته باشد، به نظر می‌رسد او هنوز این مفهوم را درک نکرده است که هیچ شانس دیگری وجود ندارد که مایک پنس را جایگزین کامالا هریس کرده و با ارسال یک چک سفید، برای او و خانواده‌اش، تعرفه‌های آینده را کاهش دهد.

تحلیلگران این سوال را مطرح می‌کنند که اگر ۷۵ میلیون رأی دهنده، قانون اساسی و بیش از دو قرن انتقال قدرت مسالمت آمیز مانع او شود، یک توسعه دهنده سابق املاک و مستغلات نیویورک چه مطالبه‌ای می‌تواند داشته باشد؟ شاید او به این طریق به دنبال بخشش و توقف تحقیقات درباره حسابرسی مالی خود می‌باشد.

هیل در ادامه این مطلب نوشت: گرچه غرایز مزدوری این رئیس جمهور خستگی ناپذیر است، او از همان راهی که وارد شد با لگد و جیغ زنان بیرون می‌رود. او در روز‌های پایانی مانند روز‌های اول خودخواه است. ترامپ سابقه مستندی در رابطه با نیشگون گرفتن خریداران، فروشندگان، شرکا، سرمایه گذاران و مصرف کنندگان دارد. اکنون او ممکن است با استفاده از تاکتیک‌هایی در آمریکا و گروکشی انتقال آرام را انجام دهد.

دنیا منتظر رئیس جمهور بعدی است. اما ترامپ آن را هیئت مدیره انحصاری خود می‌داند، جایی که می‌توان مانند او پیشنهاد خرید گرینلند و شاید کارت خارج شدن از زندان را داد. مسئله این است که او کارت‌ها را در دست ندارد. در برهه‌ای از زمان، افرادی که به او اهمیت می‌دهند می‌فهمند که این یک بازی نیست. آن‌ها او را مانند یک عضو فرورفته ناشناس از میز قدرت دور می‌کنند. با این حال انتظار نمی‌رود او با آرامش صحنه را ترک کند.

یکی از مشکلات ترامپ این است که او به ندرت استراتژی خروج پاک را دنبال می‌کند. اکثر رؤسای جمهور آمریکا در تاریخ با پیروزی در انتخابات به منصب خود وارد شدند. اکنون ترامپ ممکن است اولین کسی باشد که با تلاش برای اخاذی از رای دهندگان از جایگاه خود خارج شود.

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند