به گزارش نیوزویک، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری با سوالی درباره انتقال قدرت از دونالد ترامپ به جو بایدن گفت: "انتقال قدرت آرامی وجود خواهد داشت البته به دومین دولت دونالد ترامپ."

این در حالی است که جو بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ با اختلاف رای دست کم ۴,۹۰۹,۵۸۷ رای در بخش آرای مردمی و ۷۶ رای الکترال پیروز شده است.

جان بولتون به شبکه سی.ان.ان و در پاسخ به اظهاراتی که پامپئو طی مصاحبه تلویزیونی در روز سه شنبه مطرح کرد گفت: من فکر می کنم این که مایک پامپئو این را می گوید هذیان گویی است و باید بگویم که فکر می کنم او اعتبارش را در سطح بین‌المللی از بین برده است.

بولتون گفت، فکر می کند"افراد خیلی کمی" در دولت آمریکا وجود دارند که باور دارند ترامپ خالصانه در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده است. بولتون در ادامه به این اشاره کرد که شاید پامپئو این اظهارنظرها را برای اینکه جلوی اخراج شدنش توسط ترامپ را بگیرد و یا به جهت پیش دستی کردن در قبال نامزدی خودش برای ریاست جمهوری در حزب جمهوریخواه در سال ۲۰۲۴ مطرح کرده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خودداری دولت ترامپ از به رسمیت شناختن پیروزی بایدن و ارائه گزارش های امنیتی به رئیس جمهور منتخب یک مساله امنیت ملی است؟ گفت، معتقد است هم ترامپ و هم بایدن باید گزارشها را با توجه به اینکه یکی از آنها به عنوان رئیس جمهور خدمت خواهد کرد دریافت کنند.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند