نایف بن بندر السدیری، سفیر سعودی در اردن در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک در توجیه حضور مداخله‌جویانه کشورش در یمن اظهار کرد: عقب‌نشینی ائتلاف عربی به رهبری عربستان از یمن احتمالا منجر می‌شود گروه‌های غربی به طور مستقیم برای مقابله با "گروه‌های تروریستی و مقابله با هرگونه نقش ایران" وارد عمل شوند.

السدیری اظهار کرد: جامعه جهانی امروز آگاه است که حمایت از تلاش‌های ائتلاف سعودی برای مقابله با گروه‌های تروریستی در یمن از جمله القاعده و داعش ضروری است.

این دیپلمات سعودی در ادامه اظهارات به دور از واقعیتش مدعی شد: حوثی‌ها دولت را ربودند و "روی ادامه جنگ از طریق رد درخواست‌ها برای مذاکره سیاسی و به چالش کشیدن قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت" تلاش می‌کنند.

این سفیر سعودی تاکید کرد: در صورت عقب‌نشینی ائتلاف عربی از یمن این توجیه وجود خواهد داشت که گروه‌های غربی دست به مداخله مستقیم بزنند و مشارکت خود را در جنگ علیه گروه‌های تروریستی در یمن افزایش دهند.

السدیری ادعا کرد: عربستان امروز در جنگ علیه یمن در دفاع از خاک خود حضور دارد که در معرض عملیات "تروریستی" از طریق پهپادها و موشک‌های بالستیک است که تعداد آنها به ۳۱۲ حمله موشکی می‌رسد و در همین حدود نیز حملاتی با پهپادهای هجومی انجام گرفته است. این عملیات مناطق غیرنظامی را هدف می‌گیرند که شامل میادین نفتی، فرودگاه‌ها و پالایشگاه‌هاست و این حملات تهدیدی علیه امنیت هوانوردی و دریانوردی و انتقال نفت در جهان هستند.

او همچنین بدون اشاره به محاصره بی‌رحمانه کشورش علیه یمن ادعا کرد، عربستان در ارائه کمک‌ها به گروه‌های مختلف جامعه یمن فرقی قائل نیست و به حمایت انسانی و امدادرسانی به اقشار مردم یمن توجه دارد از جمله مناطقی که تحت کنترل حوثی‌هاست. این حوثی‌ها هستند که کمک‌ها را تنها بین اعضای خود و خانواده‌های آن‌ها تقسیم می‌کنند و بقیه مردم را از این کمک‌ها محروم می‌کنند!

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند