«محسن هاشمی» روز یکشنبه در دویست و چهل و هفتمین جلسه شورا، گفت: شکست تحقیر آمیز دونالد ترامپ، عامل بی سابقه ترین تحریمهای تاریخ علیه مردم ایران و آمر ترور شهید حاج قاسم سلیمانی را به همه مردم ایران که شرایط بسیار سخت معیشتی، دارویی وتامین حداقل زندگی را در این سه سال گذشته تجربه کردند، تبریک می گویم.

وی با بیان اینکه امیدوارم دولت جدید آمریکا و سایر کشورهای اروپا از سرنوشت ترامپ عبرت بگیرند، 

افزود: اهمیت شکست ترامپ، به نه گفتن به سیاست‌های یکجانبه گرایانه، عهد شکنانه و ضدعقلانی آمریکا علیه دیگر کشورهای جهان، توسط اکثریت مردم آمریکا است.

هاشمی ادامه داد: بدعهدی ترامپ تنها در مورد برجام نبود، بلکه وی از کنوانسیون حفظ محیط زیست، عهدنامه های تجارت آزاد و بسیاری از توافقات و معاهدات جهانی نیز سرباز زد و شکست تحقیرآمیز او نشان داد که ملت یک کشور، به رییس جمهوری که برای جهان غیرقابل اعتماد باشد، اعتماد نمی کنند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: امیدواریم دولت جدید آمریکا و سایر کشورهای غربی، از سرنوشت ترامپ عبرت بگیرند و از یکجانبه گرایی، بدعهدی و تضییع حقوق مسلم ملتهای جهان بپرهیزند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به افزایش ابعاد تلفات کرونا در تهران، گفت: تلفات کرونا طی یک هفته گذشته نیز افزایش چشمگیری داشته است و متاسفانه ستاد ملی کرونا هنوز پاسخی به پیشنهاد کارشناسی شورای شهر و مجمع نمایندگان تهران مبنی بر تعطیلی دو هفته ای تهران نداده است.

وی ادامه داد: البته فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، نظر مثبت خود را نسبت به این پیشنهاد ابراز کرده اما ظاهرا مسئولان تصمیم گیرنده، جسارت و اراده لازم را برای این اقدام ضروری که موجب شکستن زنجیره ابتلا و ایجاد یک فرصت حداقلی برای بازسازی توان سیستم سلامت و کارکنان خدوم بخش های خدماتی در این حوزه می شود، ندارند.

هاشمی تاکید کرد: در حوزه حمل ونقل عمومی نیز با وجود تشدید نیاز به تقویت ناوگان اتوبوس، مینی بوس، تاکسی و مترو تهران بدلیل ایجاد فاصله اجتماعی و افزایش آلودگی هوا، هیچ اقدام موثری در طول هفت سال گذشته انجام نشده است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: اکنون که با آزاد سازی برخی از دارایی های ایران و افزایش فروش ارز توسط بانک مرکزی، وضعیت منابع دولت بهبود پیدا کرده از رییس جمهور انتظار داریم که دستور تخصیص حداقل یک میلیارد دلار بصورت فوری برای ساماندهی بحران سیستم حمل ونقل عمومی درتهران را صادر کنند.

به گفته هاشمی، در تهران روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰  انسان بدلیل ابتلا به کرونا و آلودگی هوا کشته می شوند و این میزان تلفات در هیچ شهری در جهان وجود ندارد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند