اوباما شنبه شب در پیامی توئیتری نوشت: به دوستانم جو بایدن و کامالا هریس، رئیس جمهوری و معاون رئیس جمهوری بعدی آمریکا تبریک می‌گویم. 

وی همچنین در این توئیت بیانیه ای را منتشر و در آن اعلام کرد: آمریکایی‌ها در این انتخابات تحت شرایطی که هرگز تجربه نشده بود، مشارکت بالایی داشتند که پیش از این هرگز مشاهده نشده بود. 

اوباما پیروی بایدن را «تاریخی و قاطع» توصیف کرد و گفت: از همه آمریکایی‌ها می‌خواهم که به او فرصت داده و از وی حمایت کنند.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا در ادامه بیانیه خود با اشاره به تنش‌های موجود در جامعه آمریکا افزود: نتیجه انتخابات در همه سطوح نشان می‌دهد که کشور عمیقا و بشدت دچار تفرقه است. 

اوباما گفت: این نه فقط وظیفه جو و کامالا بلکه وظیفه تک تک ما نیز است که سهم خود را ایفا کرده، از منطقه آرامش خود خارج شویم، به دیگران گوش دهیم، التهاب را کاهش داده و زمینه مشترکی برای حرکت به جلو پیدا کنیم.

بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

بایدن شنبه شب در اولین توئیت پس از اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رئیس جمهوری تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که به من رای ندادند.

این مطلب برایم مفید است
89 نفر این پست را پسندیده اند