بعد از پیشی گرفتن «جو بایدن» از «دونالد ترامپ» در ایالت پنسیلوانیا، ستاد رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد انتخابات تمام نشده است. 

این بیانیه می‌افزاید پیش‌بینی «اشتباه» پیروزی جو بایدن بر اساس نتایج در چهار ایالتی است که هنوز شمارش آرا در آن‌ها تمام نشده است. 

ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه اعلام کرد در ایالت جورجیا بازشماری انجام خواهد شد و آن زمان ترامپ برنده این ایالت خواهد بود. 

بنابر اعلام ستاد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا قصد ندارد شکست را در پنسیلوانیا بپذیرد و قصد دارد در آنجا هم خواستار بازشماری آرا شود.

ستاد ترامپ مدعی شد: در پنسلوانیا بی‌نظمی‌هایی زیادی وجود داشته که از جمله آن اجازه ندادن به ناظران قانونی داوطلب ما از سوی مقامات انتخاباتی برای دسترسی به پایگاه‌های شمارش آرا بوده است. 

ستاد ترامپ همچنین ادعا کرد در نوادا، هزاران رای به طور غیرقانونی داده شده است. 

تیم انتخاباتی ترامپ افزود: علیرغم پیش‌بینی غیرمسئولانه و اشتباه فاکس نیوز و آسوشیتد پرس، رئیس‌جمهور امشب در مسیر پیروزی در آریزونا قرار دارد.

در پایان این بیانیه آمده است: بایدن روی این ایالت‌ها برای ادعای جعلی خود بر کاخ سفید حساب کرده، اما به محض پایان انتخابات، رئیس‌جمهور ترامپ بار دیگر انتخاب خواهد شد.

آخرین نتایج انتخابات حاکی است جو بایدن در ایالت‌های کلیدی جورجیا و پنسیلوانیا هم از ترامپ پیشی گرفته است.

دونالد ترامپ ۲۱۳ رأی الکترال دارد و برای پیروزی باید آرای الکترال تمامی ایالت‌های کلیدی باقی‌مانده به علاوه ایالت نوادا را ببرد. 

ترامپ روند برگزاری انتخابات را زیر سوال برده و شکایت‌هایی را در چند ایالت طرح کرده است. او در روز اول برگزاری انتخابات گفت که روند شمارش آرا باید متوقف شود. 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند