«میشل گئورگ لینک»، رئیس‌ هیئت نظارت بر انتخابات آمریکا از سازمان امنیت و همکاری اروپا گفته هیچ شواهدی دال بر ادعای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مورد تقلب در انتخابات وجود ندارد.

به نوشته روزنامه «هافینگتون پست»، این مقام آلمانی که وظیفه هدایت این هیئت نظارتی از سازمان امنیت و همکاری اروپا را بر عهده دارد روز پنجشنبه به یک رسانه آلمانی گفت: «در روز انتخابات، ما هیچ تخلفی مشاهده نکردیم.»

میشل لینک گفته وی از ادعای ترامپ در مورد تقلب در شمارش آرای پُستی بسیار تعجب کرده؛ زیرا آمریکا در این نوع رأی‌گیری سابقه طولانی دارد و این موضوع به قرن نوزدهم باز می‌گردد.

این مقام آلمانی همچنین گفته ترامپ نه حق و نه این امکان را دارد که شمارش آراء را متوقف کند.

وی همچنین در خصوص ادعای تقلب در انتخابات و خواسته ترامپ برای متوقف کردن شمارش آراء گفت رئیس‌جمهور آمریکا در حال سوء‌استفاده از موقعیت خود به عنوان رئیس‌جمهور است.

دونالد ترامپ پیش از بر‌گزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در کشور‌ش بار‌ها مدعی شده بود که رأی‌گیری به صورت پستی منجر به تقلب در انتخابات خواهد شد. ترامپ همچنین بار‌ها خواستار متوقف شدن شمارش آراء شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین ساعاتی بعد از بر‌گزاری انتخابات نیز مدعی شد که هر نتیجه‌ای غیر از پیروزی وی در انتخابات، تقلب است و اگر لازم باشد پرونده را به دیوان عالی می‌کشاند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند