«کارل نیهامر» وزیر کشور اتریش امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که عامل حملات مسلحانه شب گذشته در «وین» که به کشته شدن دست‌کم سه تن منجر شد، از طرفداران گروه تکفیری داعش بوده است.

بنا بر گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، این مقام ارشد اتریش تصریح کرد که دستکم یکی از عوامل تیراندازی در وین از طرفداران گروه تکفیری داعش بوده است و یکی از همدستان وی همچنان در حال فرار است.

وی در جمع خبرنگاران گفت: «ما غروب روز گذشته حمله‌ای را از جانب دست‌کم یک تروریست اسلام‌گرا (داعش) تجربه کردیم».

وزیر کشور اتریش در ادامه افزود عامل مسلح این حمله که به دست نیروهای پلیس کشته شد، از طرفداران داعش بوده است.

این دیپلمات ارشد اتریش تصریح کرد که عامل حمله تیراندازی وین یک «فرد افراطی بوده است که با داعش ارتباط داشته است».

پلیس اتریش در اظهاراتی اعلام کرد که تعداد قربانیان حمله تیراندازی شب گذشته در پایتخت این کشور به سه نفر افزایش یافت.

در بیانیه پلیس اتریش که بر روی صفحه توییتر خود قرار داده بود در آخرین به روزرسانی از حمله تیراندازی شب گذشته در وین اعلام شده بود که دستکم سه نفر از جمله دو مرد و یک زن جان خود را از دست دادند و ۱۵ نفر نیز از جمله یکی از افسران پلیس به شدت زخمی شدند.

پلیس در ادامه افزود که حمله مذکور توسط دستکم یک مظنون انجام گرفت که مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفت و کشته شد.

بنا بر گفته نیروهای امنیتی پلیس، فرد مظنون به یک اسلحه شکاری و سلاح‌های دیگری مسلح بوده است و ظاهراً یک جلیقه انفجاری به تن داشته که بعداً مشخص شد که جلیقه انفجاری نبوده است.

شامگاه دوشنبه به وقت محلی تیراندازی‌های متعددی در وین به وقوع پیوست که طبق گزارش‌های اولیه اولین تیراندازی‌ها حدود ساعت ۲۰:۰۰ دوشنبه به وقت محلی (۲۲:۳۰ دوشنبه به وقت تهران) در میدان «اشودن» واقع در مرکز وین آغاز شد.

رسانه‌های اتریش خبر داده‌اند که افراد مسلح به ۶ نقطه در وین حمله کرده‌اند و تمامی این ۶ نقطه در نزدیکی کنیسه مرکزی هستند. پلیس اتریش دست کم ۴ تروریست را که در این عملیات دست داشته‌اند بازداشت کرده است

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند