دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با ارسال پیامی در صفحه توئیتر خود خطاب به آمریکایی‌ها نوشت: تا زمانیکه من رئیس جمهور باشم، اوضاع نبراسکا، میشیگان، مینه سوتا و اوهایو دوباره بهبود خواهد یافت و بهتر از هر زمان دیگری در گذشته خواهد شد!

ترامپ افزود، مراکز رأی گیری پیش از موعد امروز در این ایالت‌های بزرگ بسته می‌شود و ما نیاز داریم که شما بیرون بروید و رأی دهید!

تا روز دوشنبه شمار افرادی که رای خود را پیش از تاریخ سوم نوامبر در صندوق‌های رای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انداخته‌اند نزدیک به ۹۴میلیون نفر اعلام شده است.

تنها یک روز مانده به پایان فعالیت‌های انتخاباتی، میزان آراء پیش از موعد در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در حدود ۶۵ درصد کل آرا ریخته شده به صندوق در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ است.

این رکورد بی سابقه در آراء پیش از موعد، نشان از رقابت فشرده دو نامزد حزب جمهوریخواه و دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دارد.

رویترز در همین رابطه در گزارشی می‌نویسد: در خصوص افزایش شمار افرادی که رای خود را پیش از موعد به صندوق‌ها می‌اندازند یک احتمال می‌تواند با شیوع ویروس کرونا و نگرانی از تجمع در حوزه انتخابیه در روز انتخابات مرتبط باشد. به همین دلیل تعداد بیشتری از رای دهندگان، رای خود را زودتر به صندوق‌ها انداخته یا پُست می‌کنند.

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند