محرابی نیا بیان کرد:  در صورت عدم همکاری، خودروها مشمول جریمه ۵۰۰ هزار تومانی می‌شوند.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور اظهار کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته در تمامی استان‌ها این محدودیت‌ها اجرا شده و به طور مثال در استان کرمان  طبق آخرین اطلاعات به دست آمده در تمامی  محورها از لحاظ ترافیکی این محدودیت‌ها اجرا شده است.

این مقام مسئول گفت: هم اکنون شاهد ترافیک سنگین در آزادراه  تهران-کرج و  مسیر کرج-چالوس حدفاصل گرماب تا نسا و همچنین در محور هراز و محدوده‌های پیست آبعلی و بیلقان در مسیر رفت و برگشت هستیم.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور تصریح کرد: دوربین‌های ترافیکی نشان دهنده ترافیک سنگین در آزادراه تهران -کرج محدوده تابلوی پیام نما و همچنین رشت- قزوین محدوده پل فردیس-مهرویلا هستند و همچنین این دوربین‌ها بار ترافیکی محدوده گلشهر تا گلدشت را هم سنگین نشان می‌دهند.

محرابی نیا تاکید کرد: تردد وسایل نقلیه از لحاظ آماری در مسیر تهران -آمل از ساعت ۲۴ تا ۱۲ ظهر امروز نسبت به روز گذشته ۱۰۵ درصد رشد داشته و همچنین تردد در محور کرج- چالوس در بازه زمانی ۲۴ تا ۱۲ ظهر امروز نسبت به مدت مشابه روز گذشته ۱۲۲ درصد و تردد در محدوده تهران- قائمشهر نسبت به روز گذشته ۶۵ درصد افزایش داشته است.

او اظهار کرد: محور قزوین- رشت هم در این بازه زمانی ۱۱۶ درصد افزایش تردد داشته است.

محرابی نیا با بیان اینکه میزان تردد‌ها هم در کل کشور در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه روز گذشته ۹.۷ درصد افزایش داشته است، گفت: با توجه به اطلاعیه‌ای که روز گذشته اعلام شد بسیاری از مسافران سعی کردند زودتر حرکت کنند و این خود باعث افزایش حجم ترافیک در بسیاری از محور‌ها شده است.

او اظهار کرد: متاسفانه دوربین‌ها و بررسی‌ها هم نشان دهنده آن هستند که بسیاری از  مسافران  پیش از آغاز محدودیت‌ها  اقدام به انجام سفر کرده‌اند که این خود باعث حجم ترافیک شده است که البته باید اعلام کنیم که پلیس راهور به هیچ عنوان اجازه خروج پلاک‌های بومی را نمی‌دهد و این خود باعث ایجاد مشکلاتی برای بسیاری از مسافران می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
109 نفر این پست را پسندیده اند