القره داغی همچنین از رییس جمهوری فرانسه خواست که قوانینی را تصویب کند که اهانت به اسلام و مقدسات دینی در فرانسه جرم محسوب شود.

مکرون ۲۱ اکتبر سال جاری اعلام کرد که کشورش از بازنشر کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) منصرف نخواهد شد، اقدامی که موجی از خشم مسلمانان در سراسر جهان را به دنبال داشت و در نتیجه بسیاری از کشورهای اسلامی کالاهای فرانسوی را تحریم کردند.

القره داغی در حساب توئیتری‌ خود نوشت: سخنان مکرون در گفت‌وگو با شبکه الجزیره [قطر]  گامی به سوی میانه‌روی بود، اما این اقدام برای درمان ناشی از سخنرانی اول وی و تأثیراتی که این سخنرانی در قلب مسلمانان برجا گذاشت، کافی نیست.

مکرون روز شنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزیره قطر گفته بود که وی احساسات مسلمانان در قبال کاریکاتورهای موهن را درک می‌کند، وی البته صراحتا توهین به اسلام را رد نکرد.

القره داغی افزود: از مکرون انتظار داریم، شجاعت داشته باشد و از حضرت محمد (ص) و تمام مسلمانان عذرخواهی کند و دست به آغاز گفت‌وگویی سازنده و جدی بزند و قوانینی را در فرانسه تصویب کند که مانع از اهانت و توهین به اسلام و مقدسات دینی شود و این کار در فرانسه ممنوع و جرم محسوب شود.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند