طبق آمار سی ان ان، کاتالیست و ادیسون ریسرچ، آرای اخذ شده، مشارکت ۴۳ درصد رای‌دهندگان ثبت نامی در سراسر آمریکا را نشان می‌دهد. در ۱۶ ایالت بیش از نیمی از رای‌دهندگان ثبت نامی پیش از انتخابات سه‌شنبه رای داده‌اند.

مشارکت ۹۱.۶ میلیونی مردم آمریکا معادل ۶۷ درصد حدود ۱۳۶.۵ میلیون نفری است که در انتخابات سال ۲۰۱۶ شرکت کردند.

حامیان حزب دموکرات آمریکا استقبال قابل توجهی از رای‌گیری پستی داشته و مشارکت بالاتری در رای‌گیری زودهنگام کرده‌اند. در حالی که اغلب طرفدارای رئیس‌جمهور آمریکا گفته‌اند قصد دارند در روز انتخابات رای بدهند.

در ایالت‌های فلوریدا، کارولینای شمالی، نوادا و آیووا اما جمهوری‌خواهان در حال کم کردن فاصله با دموکرات‌ها در میزان مشارکت در رای‌گیری زودهنگام هستند.

در روزهای پایانی دو نامزد کارزار انتخاباتی خود را پیش می‌برند و «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات روز ‌شنبه در سخنانی بار دیگر «دونالد ترامپ» را آماج حملات خود قرار داد.

وی که در شهر فلینت ایالت میشیگان صحبت می‌کرد، گفت: «طی سه روز، ما می‌توانیم به این ریاست جمهوری که باعث تفرقه ملت ما شده و در حمایت از مردم شکست خورده و در شعله‌های تنفر دمیده پایان دهیم. زمان آن فرا رسیده که دونالد ترامپ چمدان خود را ببندد و به خانه خود برود.» نامزد دموکرات‌ها همچنین به شدت از اظهارات بامداد امروز ترامپ درباره پزشکان انتقاد کرد.

این مطلب برایم مفید است
24 نفر این پست را پسندیده اند