شبکه خبری آمریکایی «سی.بی.اس» گزارش داد:  شمار نامعلومی از برگه های آرای پستی مربوط به رای دهندگان منطقه «باتلر» (Butler County) ایالت پنسیلوانیا توسط خدمات پستی ناپدید شده است.

 

بر اساس این گزارش ، «لزلی اوسچه» (Leslie Osche) کمیسیونر منطقه باتلر دراین باره  به رسانه های محلی گفت: درابتدا تصور می رفت که برگه های آرا پستی با تاخیری از سوی سیستم پست بوجود آمده و هنوز هم نظر بر همین است، امازمانی که ما متوجه این موضوع شدیم، استراتژی خود را تغییر دادیم و شروع به مطلع ساختن   ساکنان این مناطق کردیم.

شبکه خبری سی.بی.اس با یادآوری اینکه رای دهندگان منطقه بالتر تا روز سه شنبه فرصت زیادی ندارند اما کمیسونر انتخابات این منطقه از آنها خواست یا شخصا به پای صندوق های رای رفته و یا برگه های پستی مربوط به خود را باردیگر از طریق پست دریافت کنند.

سرویس خدمات پستی آمریکا نیز در پی انتشار این خبر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از گم شدن برگه های آرای رای دهندگان منطقه بالتر بی خبر است.

در بیانیه اداره سرویس خدمات پستی آمریکا آمده است:  بنابر دسته بندی پستی برای تحویل به  رای دهندگان منطقه بالتر، خدمات پستی از هرگونه تاخیر نابجا و یا هر گونه مورد دیگری بی خبر یوده و در این رابطه درحالی که درصدد یافتن این برگه های مفقود شده آرا بوده با کمیسیون انتخابات بالتر د رارتباط خواهیم بود.

سی.بی.اس افزود که بسیاری از ساکنان منطقه باتلر که درخواست دریافت برگه پستی آرا را داده بودند،  دراین باره به رسانه های ملی گفته اند که تاکنون چنین برگه ای از طریق پست دریافت نکرده اند.

این شبکه خبری آمریکا افزود: هم اکنون تحقیقات فدرال در این زمینه که چه بر سر برگه های رای گیری آمده ، آغار کرده است.

۴۰ هزار رای دهنده در باتلر پنسیلوانیا

تارنمای خبری هیل (TheHill)  نیز گزارش داد: با توجه به  ۴۰هزار رای دهنده ثبت نام شده در منطقه باتلر ایالت پنسیلوانیا تاکنون تنها یک چهارم ازاین تعداد گفته اند که برگه های رای گیری پستی را دریافت و آرا خود را از طریق پست ارسال کرده اند، این پائین ترین میزان آرای دریافتی دراین بخش از ایالت پنسیلوانیا به شمار می رود.

بر اساس این گزارش، طی سال های اخیر ایالت پنسیلوانیا یکی از ایالت ها کلیدی در انتخابات ریاست جمهوری بین دو حزب جمهوریخواه و دموکرات به شمار می رود.

بنابر آمار «یو.اس الکشن پراجکت» تاکنون بیش از ۸۲میلیون آمریکایی آرا خود را در انتخابات زودهنگام به صندوق ها ریخته اند، از این تعداد بیش از ۲۸ میلیون و ۳۷۰هزار ارای حضوری و بالغ بر ۵۳میلیون و ۶۶۰ هزار آرا پستی  بوده است.

انتخابات آمریکا در ۱۳ آبان ماه به پایان می‌رسد. تعداد واجدین شرایط برای حضور در پای صندوق‌های رای در سراسر آمریکا، ۲۳۹ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۱۸۲ نفر اعلام شده است که اگر تنها شرایط سنی بالای ۱۸ سال در نظر گرفته شود این رقم به ۲۵۷ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۸۸ نفر می‌رسد.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند